Dla wielu z nas gotowanie to codzienny obowiązek, ale są wśród nas tacy, którzy traktują tę czynność jak pasję, oddając jej całe swoje serce. Dla jednej, jak i drugiej grupy niezmiernie ważne jest to, w czym przygotowywane są potrawy. Liczy się nie tylko wygląd, ale funkcjonalność, łatwość przechowywania oraz możliwość mycia w zmywarce.

Naprzeciw tym wymaganiom wychodzi Fiskars ze swoimi naczyniami z linii Functional Form. Wyprodukowane w Finlandii garnki i patelnie zapewniają komfort użytkowania tym najbardziej zabieganym, jak i osobom, które spędzają w kuchni sporą część dnia.

Linia Functional Form oferuje szereg udogodnień, które ułatwiają przygotowanie smacznych dań. Naczynia zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów (stal nierdzewna 18/10) i mogą być używane na różnych rodzajach płyt kuchennych. Co ważne, można ich również używać do podgrzewania potraw w piekarniku w temperaturze do 150°C.

Ergonomiczne, bakelitowe rączki nie nagrzewają się, a jednocześnie gwarantują pewny, bezpieczny i wygodny chwyt.

Garnki zostały wyposażone w szklane pokrywki, które umożliwiają widoczność i kontrolę podczas gotowania. Silikonowy rant sprawia, że pokrywka idealnie przylega do naczynia, a wbudowana funkcja ujścia pary gwarantuje, że potrawa nie przegrzeje się. Dodatkowe żłobienia ułatwiają odcedzanie lub odlewanie nadmiaru wody. 

Patelnie Functional Form posiadają wewnętrzną powłokę Hardtec™, która zapobiega przywieraniu potraw, a jednocześnie zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła. Specjalna zewnętrzna powłoka chroni płytę kuchenną przed zarysowaniami. Patelnia szefa kuchni posiada dodatkowo wyższy rant i szklaną pokrywę, dzięki czemu przygotowywanie wieloskładnikowych potraw nie stanowi już problemu.

Naczynia Fiskars zostały zaprojekowane w taki sposób, aby umożliwić ich przechowywanie na jak najmniejszej powierzchni. Garnki możemy układać w stosy, podobnie jak patelnie, co daje nam sposobność zaoszczędzenia miejsca w kuchennej szafce.

Wszystkie garnki i patelnie można myć w zmywarce, co dla zapracowanych osób, które cenią maksymalne wykorzystanie czasu, jest olbrzymim udogodnieniem.

Linia Fiskars Functional Form gwarantuje wszystkim użytkownikom komfort pracy w kuchni. Zarówno naczynia, jak i szeroka gama akcesoriów, sprostają wszystkim codziennym wyzwaniom w kuchni.

Więcej informacji na www.fiskars.pl