Szukacie pomysłu, by pomóc sobie zrzucić nadprogramowe kilogramy? Odpowiednia dieta i ruch to najlepsze rozwiązanie. Ale są też kulinarni pomocnicy, który pomogą w utrzymaniu prawidłowej wagi. Jednym z nich jest... czerwona herbata.

Czerwona herbata jest uważana za najbardziej aromatyczną z herbat. Ma korzennych smak i specyficzny, ale przyjemny zapach. Kiedyś była bardzo często pita w naszym kraju, później stała się jednak mniej popularna od czarnej herbaty. Szkoda i warto ponownie zacząć po nią sięgać ze względu na jej dobroczynne działanie.

Czerwona herbata pomaga w odchudzaniu

Czerwona herbata znana jest ze swoich cennych właściwości. Jedną z nich jest wspomaganie trawienia i spalanie tłuszczu. W tej herbacie krócej niż w czarnej zachodzą procesy fermentacyjne, a przez to zawiera więcej enzymów i polifenoli, które mają właściwości odchudzające.

Picie już 1 filiżanki dziennie przyspiesza metabolizm. Podwyższona zostaje temperatura ciała, a przez to proces termogenezy zachodzą szybciej. To z kolei pozwala schudnąć. Pamiętajcie jednak, że picie tego napoju powinno być połączone z aktywnością fizyczną i odpowiednią dietą – wtedy osiągniecie najlepsze efekty.

Pozostałe korzyści z picia czerwonej herbaty

Czerwona herbata nie pomaga jedynie w walce z nadprogramowymi kilogramami. Poza tym poprawia pamięć, normalizuje ciśnienie, a także ma właściwości moczopędne. Badania pokazują nawet, że jej picie zmniejsza ryzyko powstawania chorób nowotworowych.

Ten rodzaj herbaty oczyszcza też organizm, ma działanie przeciwzapalne, a także spowalnia procesy starzenia się organizmu. Co więcej, napar pomaga zapobiegać próchnicy, dobrze wpływa na stan skory, ma też działanie antybakteryjne i odkażające.