Napar z goździków jest niezwykle aromatyczny. Na bazie tej przyprawy można przygotować też kawę i herbatę, a cudowny zapach będzie unosił się w całym domu. Ta przyprawa posiada bardzo wiele cennych właściwości, które są znane już od ponad 2 tys. lat. Pochodzą z Azji, a ich działanie wykorzystywano już w starożytnych Chinach.

Dlaczego warto pić napar z goździków?

Goździki, choć są niewielkich rozmiarów, to kryją w sobie ogromną moc, wykazują właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dodatkowo świetnie wpływają na układ immunologiczny, podnoszą naturalną odporność organizmu.

Napar z goździków pomaga także uśmierzyć ból, a pity regularnie działa dobrze w profilaktyce cukrzycy. Reguluje również poziom cholesterolu we krwi, Chroni także przed osteoporozą oraz stanami zapalnymi żołądka.

Napar z goździków na odchudzanie

Ten smaczny napój zadziała świetnie także w walce z nadprogramowymi kilogramami. Włączenie naparu z goździków do codziennej diety sprawia, że metabolizm przyspiesza, a to z kolei wpływa na utratę wagi.

Goździki zmniejszają też apetyt oraz uspokajają kubki smakowe. Taki napar jest też polecany przy wzdęciach, uczuciu ciężkości, bólach brzucha. Do przygotowania tego naparu potrzebujecie 5 gram goździków – musicie je zalać wrzącą wodą i zaparzać przez ok. 7 minut. Możecie go pić przez cały dzień, ale najlepiej zadziała wieczorem – pomoże zasnąć i uregulować pracę układu nerwowego.