Zakupy spożywcze – lista (nie)oczywista
Aby gotować w zdrowy i zrównoważony sposób, warto robić listę zakupów. Wielokrotnie powtarzana wskazówka, która rzadko przekuwana jest w działanie. Zanim spiszemy potrzebne produkty, należy rozejrzeć się po kuchennej spiżarce i sprawdzić, co już mamy. Wtedy wystarczy uzupełnić zawartość o produkty, które niebawem się skończą lub już ich zbrakło. Dobrze jest także planować zarys jadłospisów – szczególnie pod kątem niezbędnych składników. Przed wyruszeniem na zakupy spożywcze, należy zjeść pożywny posiłek. Niestety, pusty żołądek jest złym doradcą i najłatwiej ulegać pokusom kulinarnym.

Jakie przepisy wybierać?

Aby zachować zdrowie, dobre samopoczucie i zarazem jeść zbilansowane posiłki, należy przyjrzeć się nowej piramidzie żywieniowej. Im wyższe piętro, tym mniejsza ilość i częstotliwość spożycia produktów z danej grupy. U samej podstawy znajduje się obecnie aktywność fizyczna - pod tym określeniem rozumiemy sport, ale też codzienne wybory, takie jak wybór schodów zamiast windy krótkie, ale regularne spacery. Następny poziom piramidy to spożywanie owoców i warzyw oraz picie wody. Kolejny poziom to węglowodany w postaci pełnoziarnistego pieczywa, makaronów i kasz. Ważne, aby wybierać składniki bogate w błonnik, witaminy i mikroelementy. Kolejny szczebel piramidy żywienia przypisany został nabiałowi. Na szczycie zawarto tłuszcze, w tym oleje, i różnego rodzaju orzechy. Warto zauważyć, że piramida żywieniowa została stworzona przy uwzględnieniu potrzeb osób zdrowych. W przypadku specjalnych zaleceń dietetycznych należy konsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

Zepter – kuchenny pomocnik od pokoleń

Marka kultowa Zepter stworzyła urządzenie, które ułatwia przygotowywanie pełnowartościowych posiłków w mgnieniu oka, i to bez utraty jakości i smaku ulubionych dań. Zepter to dobrze znany producent, którego urządzenia służyły Polakom z pokolenia na pokolenie.

Zepter wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób chcących jeść zdrowe posiłki, proponując wielofunkcyjny blender ArtMix. Za sprawą tego urządzenia posiłki będą przygotowane szybko, łatwo i bezstresowo. Z jego pomocą przyrządzisz pożywne smoothie na śniadanie, kremową zupę na obiad, a na kolację mięso i warzywa gotowane na parze. Nawet dżemy i sosy nie będą wam straszne. W weekend przyda się funkcja kruszenia lodu. W gronie przyjaciół i znajomych spróbujecie orzeźwiających koktajli.

Uwaga! Jest też gratka dla nielubiących zmywać. Blender ArtMix za sprawą specjalnego, automatycznego programu czyszczenia stanie się wymarzonym urządzeniem, gdy zmęczeni wracamy z pracy. Kuchnia nawet po zrobieniu dwudaniowego obiadu, nie będzie wyglądać jak po bojowisko.

Umów się na indywidualne warsztaty z naszym Doradcą Zdrowego Stylu Życia i przekonaj się, jak niesamowicie proste, przyjemne i zdrowe jest gotowanie z Zepter!