Nie marnuj jedzenia, podobnie jak Diamant przy produkcji cukru nie marnuje ani surowca (przetwarzając go w niemal 100% - resztki stają się paszą dla zwierząt, liście naturalnym nawozem, a melas staje się surowcem do produkcji drożdży, alkoholi), ani też wody pozyskanej z… samego buraka cukrowego! Kondensuje ją, oczyszcza i wykorzystuje w procesie produkcji ponownie.

SKŁADNIKI:

  • ok. 500 g pokruszonych resztek ciast lub ciasteczek
  • 50 g dżemu
  • 100 g czekoladowego kremu
  • 3 łyżki Cukru Białego Diamant
  • kakao do obtaczania

Sprawdź, jak zrobić je w kilka minut:

PRZYGOTOWANIE:

Ciasto kruszymy do miski. Dodajemy dżem, a następnie czekoladowy krem. Na sam koniec dosypujemy cukier i wszystko dokładnie mieszamy. Z powstałej masy formujemy kulki, obtaczamy je w kakao i odstawiamy na talerz. Bajaderki wstawiamy do lodówki na minimum godzinę. Zamiast kakao można użyć wiórków kokosowych, pokruszonych orzeszków czy liofilizowanych owoców, a do bajaderek dodać np. kilka kropel ulubionego cytrusowego aromatu lub odrobinę rumu.

W kuchni Diamant nic się nie marnuje – i świetnie smakuje!

Czy wiesz, że użycie pokrywki do garnka podczas gotowania hamuje utratę ciepła, przyspiesza gotowanie i pozwala zaoszczędzić nawet 30% gazu lub energii? A czy wiesz, że pozostawiona w gniazdku ładowarka stale pobiera energię, nawet, jeśli Twój smartfon jest już naładowany? Te i wiele innych ciekawostek prezentuje w najnowszej akcji marka Diamant, promująca życie w stylu eco-friendly i zero-waste. Podobnie, jak produkcja cukru, styl życia powinien być świadomy i z troską o środowisko. Zobacz jak dbać o środowisko wspólnie z Diamant w akcji Słodkie łączy z natury.

Więcej informacji znajdziesz na: www.znatury.slodkielaczy.pl