Aromatyczny i esencjonalny gulasz to bardzo popularna potrawa w naszym kraju. Nic dziwnego, jest smaczny, sycący i dość prosty w przygotowaniu. Jedynym problemem może być zbyt twarde mięso. Na to jednak też mamy patent. Będziecie zdziwieni, jak łatwo można sprawić, by wyszło naprawdę mięciutkie.

Patent na miękkie mięso do gulaszu

Co zrobić, żeby mięso do gulaszu nie było twarde? Przede wszystkim musicie pamiętać o tym, żeby zalać je gorącą wodą. W innym przypadku wyjdzie żylaste.

Świetnym sposobem jest też namoczenie mięsa w soku z ogórków. Będzie wtedy delikatne i wyjątkowo kruche. Co dokładnie należy zrobić? Najpierw pokrójcie mięso w niedużą kostkę, umieśćcie w szczelnym pojemniku, zalejcie sokiem z ogórków, przykryjcie i odstawcie do lodówki.

Jak odpowiednio przygotować mięso do gulaszu?

Przygotowując mięso do gulaszu, najpierw musicie je opłukać, a następnie usunąć z niego błonki oraz nadmiar tłuszczu. Kolejny krok to pokrojenie go i podsmażenie na rozgrzanym tłuszczu.

Dobrym sposobem jest również zalanie mięsa bulionem mięsnym lub warzywnym – wtedy wydobędziecie z niego głębię smaku. Całość duście przez dłuższy czas – wyjdzie wtedy świetne w smaku i dosłownie będzie rozpływać się w ustach.