Świeże, pachnące i jeszcze ciepłe ciasto drożdżowe to wyjątkowy rarytas. Można się nim cieszyć nie tylko kilka godzin, ale nawet kilka dni po upieczeniu. Ten trik, sprawi, że wyschnięty kawałek ciasta stanie się znów miękki i delikatny jak puch. 

Jak szybko odświeżyć ciasto drożdżowe? 

Ciasto drożdżowe można odświeżyć w bardzo prosty i szybki sposób. Po takim zabiegu jest równie pyszne, jak świeże, a niektórzy twierdzą, że jeszcze lepsze. Do tego celu wystarczy wam odrobina mleka i piekarnik. Jak to zrobić? Polejcie czerstwy placek mlekiem, tak by stał się lekko wilgotny. Wstawcie go do rozgrzanego do 180 stopni piekarnika i poczekajcie 5 minut.  

Takie ciasto może uchodzić za dopiero co upieczone. Jeżeli zaserwujecie je rodzinie na niedzielny deser, będą zarówno smakiem, jak i jego pulchnością. 

Jak przechowywać ciasto drożdżowe, żeby nie wyschło? 

Aby opóźnić proces czerstwienia, należy przechowywać wypieki drożdżowe w odpowiednich warunkach. Najlepiej zamknąć je szczelnie w pojemnikach do przechowywania ciasta. Na rynku jest duży wybór tego typu pudełek, o różnych kształtach i wielkościach, które zapewnią waszym słodkościom schronienie na długie dni.  

Pojemniki z ciastem należy trzymać w temperaturze pokojowej. Wyjątkiem są drożdżowe wypieki z owocami, które powinno się wstawić do lodówki. Upieczone ciasto drożdżowe możecie również zamrozić, w ten sposób przedłużycie jego świeżość nawet o 3 miesiące. Po rozmrożeniu w piekarniku będzie smakować jak świeże.