Zimowe miesiące nie są sprzymierzeńcem dla naszych włosów. Suche, bez połysku nie dodają uroku. Jeśli chcesz szybko je wygładzić i nawilżyć, bez wizyty w salonie, weź z kuchni galaretkę i idź do łazienki. Ten patent jest bardzo skuteczny i co najważniejsze tani.

Domowy sposób na regenerację włosów

Bardzo popularnym i bezpiecznym zabiegiem na włosy, który możecie zrobić w domu, jest laminowanie włosów galaretką. To prosty sposób na ich odnowę i regenerację. Na czym to polega?

Laminowanie włosów galaretką

Ta domowa metoda jest doskonałym sposobem by wygładzić szorstkie i suche włosów. To też dobry sposób na pozbycie się rozdwojonych końcówek.  Jeśli zastosujesz galaretkę na naturalne włosy, nie musisz jej z niczym łączyć. Natomiast jeśli masz włosy zniszczone po zabiegach fryzjerskich, dodaj do galaretki emolienty. Świetnie w tej roli sprawdzi się olej kokosowy, olej z czarnuszki, lub olej jojoba. Pomogą one rozprowadzić galaretkę na włosach i sprawią, że zostanie wchłonięta na całej powierzchni włosów.

Przygotuj:

  •     galaretka owocowa (dowolna, ale najlepsza będzie przezroczysta)
  •     emolient (jeśli nie masz naturalnych emolientów, dodaj gotową odżywkę emolientową)

Przygotowanie jest bardzo proste:

Zagotuj w garnku 1/4 szklanki wody i gdy się zagotuje, dodaj 3 łyżeczki galaretki. Wyłącz ogień i mieszaj do chwili, aż cała galaretka się rozpuści. Pozostaw do lekkiego ostygnięcia. Gdy będzie już letnia, dodaj 2-3 łyżeczki emolientu i całość połącz, by uzyskać jednolitą maseczkę. Taką papkę nałóż na dobrze oczyszczone włosy i skórę głowy. Na koniec rozprowadź maseczkę równomiernie na całych włosach przy użyciu grzebienia. Pozostaw na 20 minut na włosach. Po tym czasie dokładnie spłucz całą maseczkę, ręcznikiem osusz włosy i zostaw do samoistnego wyschnięcia.

Jak często można laminować włosy galaretką?

Zabieg możesz powtarzać 2-3 razy w miesiącu, ale nie częściej. W tej metodzie lepiej stosować galaretkę czy niż samą żelatynę. Żelatyna gorzej się rozprowadza i jest dość trudna w spłukiwaniu. Plusem galaretki jest zawartość cukru, który dodatkowo nawilża włosy.

Kolor galaretki do laminowania

Jeśli obawiasz się, że kolorowa galaretka zabarwi włosy, spokojnie. Naturalne barwniki zawarte w galaretkach nie mają właściwości silnie barwiących strukturę włosa. Jednak jeśli masz włosy blond i masz obawy, zastosuj galaretkę przezroczystą, inaczej zwaną krystaliczną.

AdobeStock