Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zawsze twierdziło, że każdy „ma moc, by odmienić  Święta”. W okresie świątecznym wolontariusze odwiedzą samotnych seniorów, by przekazać wigilijny posiłek, umilić czas zwykłą rozmową i – jeśli tylko będzie to możliwe - z pomocą nowych technologii połączyć się z innymi seniorami i wolontariuszami, by wspólnie zaśpiewać kolędy i złożyć sobie życzenia. Swój drobny wkład w niesienie radości może mieć teraz każdy z nas, wszak w te święta szczególnie lubimy się dzielić. W tym wypadku pomóc można  zwykłym zdjęciem ciasta lub deseru, których w tym okresie robimy szczególnie dużo i chętnie, a następnie zamieścić je na Instagramie z #najlepszejestblisko lub przesłać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.najlepszejestblisko.pl. Za każde tysiąc zdjęć Cukier Królewski przekaże 10 tys złotych na wigilijne dania i niespodzianki dla starszych, samotnych osób. 

– My Polacy szczególnie lubimy pomagać. Jednych mobilizują duże akcje, innych ciche i drobne gesty. Wszyscy mamy moc sprawczą i każde z tych działań jest wielką sprawą. Tym razem prosimy o drobny gest. I o pamięć o podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Akcja, którą prowadzimy wraz daje tym, którzy wezmą w niej udział podwójną radość. Przy okazji niesienia pomocy jest też okazją dla wszystkich fanów słodkości na pochwalenie się swoim talentem cukierniczym. Wystarczy pstryknięcie aparatemmówi Beatrycze Grela, Dyrektor Marketingu Südzucker Polska S.A. 

Nie możemy się już doczekać, kiedy odwiedzimy panią Anię, panią Zofię, Pana Władka i wielu, wielu innych naszych podopiecznych, z podarunkiem i ciepłym słowem. Nie ma nic porównywalnego z ich uśmiechem na twarzy. To jest nasza najwspanialsza nagrodadodaje Klaudia Nowacka, koordynatorka wolontariuszy z Poznania. 

Jak możesz włączyć się w akcję?
1.    Zrób zdjęcie swoim świątecznym wypiekom
2.    Opublikuj je na Instagramie z #najlepszejestblisko lub za pomocą formularza na stronie www.najlepszejestblisko.pl
3.    I już! Dziękujemy za Twoją realną pomoc!

Akcja trwa do 23 grudnia, szczegóły i regulamin dostępne na stronie www.najlepszejestblisko.pl