superfoods-czyli-jedzenie-do-zadan-specjalnych

Co wiecie o superfoods? [QUIZ]

Na poprawę wzroku, na porost włosów, na problemy żołądkowe i na piękny wygląd. Superfoods mają pomóc na każdą dolegliwość i odpowiadać na każdą potrzebę. Lista produktów mających gwarantować zdrowie i urodę jest długa. Składają się na nią zarówno zagraniczne składniki jak i polskie warzywa i owoce. Sprawdźcie z nami, co wiecie o superżywności.

kuchnia-weganska

Co wiecie o weganizmie? [QUIZ]

Kuchnia roślinna podbija coraz więcej serc smakoszy. Coraz odważniej sięgamy po nowe składniki, po egzotyczne smaki i intrygujące połączenia. Przejście na weganizm może być pokierowane różnymi pobudkami. Jedno jest pewne! Weganizm uruchamia kreatywne podejście do gotowania. Sprawdźcie z nami, co wiecie o weganizmie.

desery

Czy znasz te desery? [QUIZ]

Kultowe desery to imponujące torty, aksamitne kremy i chrupiące bezy. Wiele z nich doczekało się już niemałej sławy. Mówi się, że każdy powinien skosztować ich choć raz. Z pewnością jednak po pierwszym kęsie łatwo można zdać sobie sprawę, że nie bez powodu są tak wychwalane przez smakoszy. Wydaje ci się, że próbowałeś już wszystkich? Sprawdź się w naszym quizie!

makaron-domowy

Co wiecie o makaronie ? [QUIZ]

Z dużą ilością sosu pomidorowego i solidną garścią startego sera albo lekko oblepione oliwą i kawałkami czosnku. Na sposób włoski, azjatycki lub polski. Ugotowanie makaronu z odpowiednim sosem to najprostszy sposób na szybki posiłek. Warto wiedzieć, że 25 października przypada Światowy Dzień Makaronu. Sprawdźcie z nami, co wiecie o makaronie.

kawa (2)

Co wiecie o kawie? [QUIZ]

Czarna, z mlekiem, na sposób włoski, turecki, wietnamski, przelewowa lub z ekspresu, każda z kaw ma swoich zagorzałych amatorów. Jednak podstawą smacznej kawy jest odpowiednio palone ziarno. Sprawdźcie razem z nami, co wiecie o kawie.

domowy-obiad-jak-u-mamy

Co wiecie o regionalnej kuchni polskiej? [QUIZ]

Regionalna kuchnia polska jest połączeniem różnych wielonarodowych tradycji. Zobaczyć można powiązania z kuchnią żydowską, niemiecką, litewską a nawet skandynawską. Przepisy bazują na łatwo dostępnych produktach i prostych sposobach przygotowania. Sprawdźcie z nami, co wiecie o regionalnej kuchni polskiej.

chleby-iStock

Co wiecie o pieczywie? [QUIZ]

Chrupiące, jeszcze ciepłe, kromki chleba zjadane z masłem albo drożdżówki z czekoladą serwowane ze szklanką gorącego mleka to tylko dwa sposoby na rozkoszne rozpoczęcie dnia. Chleb to podstawowy składnik dla najprostszej porannej przekąski –kanapki. Warto wiedzieć, że 16 października przypada Światowy Dzień Chleba. Sprawdźcie z nami, co wiecie o pieczywie.

miod-i-miodowe-kosmetyki

Co wiesz o miodzie? [QUIZ]

Niemal każdy ma swój ulubiony rodzaj miodu. Działa wzmacniająco, pomaga złagodzić kaszel a nawet służy jako składnik maseczki nawilżającej. Sprawdźcie z nami, co wiecie o miodzie.

przyprawy-mieszanka

Czy znasz te przyprawy? [QUIZ]

W każdej kuchennej szafce znajdziemy słoiczki pełne przypraw. Kuszące zapachem, wabiące kolorami i uzależniające smakiem. Każdy kuchcik ma swój ulubiony zestaw bez którego nie wyobraża sobie gotowania. Warto używać ich z umiarem. Sprawdźcie z nami wiedzę dotyczącą najpopularniejszych przypraw.