Jeśli jeszcze nie wzięliście się za robienie farszu do uszek i pierogów, koniecznie zobaczcie ten prosty patent. Wystarczy zamienić wodę na inny płyn, a suszone grzyby zmiękną znacznie szybciej i będą rozpływały się w ustach. Od razu poczujecie różnicę w smaku wszystkich grzybowych potraw i już nigdy nie przygotujecie ich inaczej.

Ile czasu trzeba moczyć suszone grzyby?

Aby wykorzystać suszone grzyby do uszek, pierogów z kapustą czy wszelkich innych przysmaków, najpierw trzeba je oczywiście namoczyć. Jak długo trzeba to robić? Zwykle moczymy grzyby w wodzie przez co najmniej 2-3 godziny, a nawet przez całą noc. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że konkretny czas moczenia zależy oczywiście od rodzaju leśnych skarbów, na przykład prawdziwki i podgrzybki są gotowe najszybciej. Niezależnie od tego, jakie grzyby macie w słoiczkach, możecie zastosować prosty trik, dzięki któremu czas moczenia skróci się kilkukrotnie. Wystarczy zamienić wodę na inny popularny i niedrogi płyn.

Jak moczyć suszone grzyby?

Mało kto wie, że zamiast wody, suszone grzyby lepiej zalać mlekiem z odrobiną soli, a wtedy znacznie szybciej będą gotowe do przyrządzania, bo wystarczy im tylko 60 minut moczenia. Drugą korzyścią jest też usunięcie nieprzyjemnej goryczki, która czasem występuje w tych wysuszonych skarbach lasu. Mleko sprawia, że suszone grzyby nabierają niezwykłej delikatności i dosłownie rozpływają się potem w ustach.

Warto wspomnieć, że moczenie grzybów w mleku najlepiej sprawdza się w przypadku borowików i podgrzybków, które zalewane tą metodą smakują wyjątkowo genialnie. Pamiętajcie tylko, że mleko do zalewania grzybów powinno być osolone, więc potem podczas gotowania nie dodaje się już tyle soli co zwykle, aby nie przesadzić.