Sernik krakowski, wiedeński czy nowojorski - mnogość tych deserów potrafi zawrócić w głowie. Kremowe, delikatne i z pewnością bardzo wciągające. Odwieczny spór czy powinno się dodawać do sernika rodzynki czy też nie, z pewnością nigdy nie będzie rozstrzygnięty. Podobnie z sernikiem ze spodem, jak i bez. Fani i jednego i drugiego rozwiązania powinni spróbować tego przepisu. Sernik wychodzi tak kremowy i pyszny, ze będziecie mieli ochotę na dokładkę. To za sprawą jedynie kilku składników. Sprawdźcie koniecznie.

Jaki ser wybrać do sernika bez spodu, aby był kremowy?

Ser do sernika to sprawa największej wagi., Bez względu na to czy planujecie większy czy mniejszy wypiek, warto zastanowić się, jaki ser wybrać, aby móc cieszyć się najlepszym możliwym sernikiem. Najlepszym z nielicznych będzie polski twaróg, który zmielicie 3-krotnie w maszynce do mielenia mięsa. Jego tekstura i kremowa konsystencja nie będzie miała sobie równych.

Jeżeli jednak nie możecie i nie macie czasu na osobne mielenie, wybierzcie ten w wiaderku. Ale musi to być na określonych zasadach. Najlepiej, aby miał przynajmniej 18% tłuszczu. Dodatkowo nie może zawierać zagęstników w postaci skrobi ziemniaczanej czy kukurydzianej. To nie wchodzi w grę. W przeciwnym wypadku konsystencja po upieczeniu będzie zbyt wodnista i mało kremowa.

Przepis na puszysty sernik bez spodu

Przyda wam się forma z wyciąganym dnem. Najlepiej, aby była typu non-stick, wtedy z łatwością wyjmiecie swój deser.

Składniki:

  •     1 kg sera białego,
  •     4 jajka,
  •     4 łyżki mąki ziemniaczanej lub skrobi,
  •     1 kostka masła 83%,
  •     0,5 szklanki cukru,
  •     2 łyżki cukru wanilinowego.

Przygotowanie:

Twaróg i jajka wyjmijcie wcześniej z lodówki. Utrzyjcie ser, cukier i jajka w misie za pomocą malaksera lub miksera. Ucierajcie tak długo, aż powstanie puszysta masa. Masło rozgrzejcie w rondelku i potem przestudźcie. Połączcie z masą serową, gdy będzie chłodniejsze. Całość przełóżcie do formy wyłożonej papierem do pieczenia. Jeżeli chcecie, aby sernik był wyższy, przełóżcie go do formy o średnicy 20 cm. Pieczcie w temperaturze 180 stopni Celsjusza przez pierwsze 30 minut. Następnie pieczcie w 150 stopniach przez kolejne 30 minut. Po upieczeniu pozwólcie wystygnąć w piekarniku z otwartymi drzwiczkami.

Podawajcie, gdy schłodzi się, najlepiej z lodami lub świeżymi owocami.