Większość przepisów na naleśniki to mleko, jajko i mąka, ale okazuje się, że takie trio wcale nie jest najlepszą metodą. Wystarczy dodać do tego nabiału jeszcze jeden inny płyn, a placuszki wyjdą jeszcze bardziej delikatne, a do tego wspaniale elastyczne i napowietrzone. Mało kto zna ten trik, a to coś, co odmienia życie każdego fana naleśników. Poznajcie go, a już nigdy nie zrobicie ciasta naleśnikowego w inny sposób.

Jak zrobić delikatne naleśniki?

Robiliście już naleśniki według różnych przepisów, ale zwykle wychodzą wam za twarde i zbyt mocno gumowate? Okazuje się, że najlepszym sposobem na rozpływające się w ustach placuszki jest zastąpienie części mleka wrzącą wodą. Choć może się to początkowo wydawać dziwne, w rzeczywistości dodatek wrzątku sprawia, że mąka się zaparza, a przez to gotowe ciasto po usmażeniu jest lekkie i mięciutkie jak obłoczek. Taki dodatek będzie więc znacznie lepszy niż woda gazowana czy jakikolwiek inny płyn.

Pamiętajcie jednak, że gorąca woda może sprawić, że mieszanka początkowo stanie się dość rzadka. Nie należy się przejmować i dodawać więcej mąki, a tylko odstawić gotową masę i spokojnie cierpliwie zaczekać, bo konsystencja ciasta staje się idealna dopiero 30 minut po dolaniu wrzątku. Dopiero po tym czasie możemy więc brać się za smażenie.

Przepis na naleśniki z wrzątkiem

Składniki:

  • 1,5 szklanki mąki pszennej
  • 1,5 szklanki mleka
  • 1,5 szklanki wrzątku
  • 2 jajka
  • 1 łyżka oleju
  • szczypta soli

Przygotowanie:

Jajka mieszamy z mlekiem i stopniowo wsypujemy po trochu mąki, ciągle mieszając aby nie powstały grudki. Następnie dalej mieszając, wlewamy wrzątek oraz olej i łączymy wszystkie składniki, aż masa stanie się jednolita. Gotowe ciasto odstawiamy na 30 minut aby zgęstniało Po tym czasie wylewamy ciasto na rozgrzaną, lekko natłuszczoną patelnię i smażymy miękkie naleśniki z obu stron na rumiano.