Sezon ogórkowy w pełni, a co za tym idzie, słoiki pojawiają się na waszych kuchennych blatach. To sekret każdej zaradnej gospodyni domowej, która uwielbia swoje przetwory, które są znacznie zdrowsze i tańsze. Z reguły przygotowujemy ogórki kiszone, krokodylki czy te konserwowe. Ostatnie można zrobić na kilka sposobów w różnych zalewach. Jedną z tych najbardziej ulubionych jest zalewa curry. Uwierzcie nam na słowo - ta propozycja zdeklasuje ją z pierwszego podium.

ogórki konserwowe wychodzą miękkie?" name="Dlaczego%20og%C3%B3rki%20konserwowe%20wychodz%C4%85%20mi%C4%99kkie?">Dlaczego ogórki konserwowe wychodzą miękkie?

Zastanawiacie się, dlaczego ogórki konserwowe potrafią być miękkie? To często wina dwóch kluczowych rzeczy. Warto omówić je w skrócie, abyście nie mieli z tym problemu podczas kolejnego przetwarzania ogórków. Z reguły należy uważać na zbytnie przenawożenie ogórków. Może to skutkować nie tylko miękkością, ale także gorzkim posmakiem, mimo obecności cukru w zalewie.

Co w przypadku, gdy są prawidłowo podlewane i nawożone? Przy wykluczeniu podstawowego problemu, należy przyjrzeć się baczniej samej pasteryzacji. Po włożeniu ogórków do słoików i zalaniu zalewą, przekładacie do garnka z wodą? To pierwszy etap pasteryzacji, który nie powinien trwać dłużej niż 10-12 minut. W przeciwnym wypadku ogórki zaczną tracić świeży, zielony kolor i po zakonserwowaniu będą dość gorzkie. Wystrzegajcie się tego, jeżeli chcecie, aby były jędrne i smaczne.

Jak zrobić ogórki w zalewie koreańskiej?

Ogórki w pysznej zalewie z dodatkiem papryki gochugaru zrobicie w łatwy sposób. Przygotujcie świeżo wyparzone słoiki i koniecznie zastosujcie metodę z dokładnym oczyszczeniem pokrywki od spodu. To zapobiegnie powstawaniu ewentualnej pleśni i rozszczelnieniu się przetworów.

Składniki:

  • 10 ogórków gruntowych,
  • 1 cebula,
  • łyżeczka soli,
  • łyżeczka octu,
  • łyżeczka oleju,
  • 3 łyżeczki cukru,
  • 2 łyżeczki sosu sojowego,
  • 3 ząbki czosnku,
  • łyżeczka papryki gochugaru lub cayenne
  • łyżeczka pieprzu.

Przygotowanie:

  1. Ogórki dokładnie umyjcie i oczyśćcie z drobnych kolców.
  2. Następnie pokrójcie na mniejsze kawałki.
  3. Posiekajcie cebulę w piórka.
  4. Wymieszajcie z ogórkami i suchymi przyprawami.
  5. Przełóżcie do słoików.
  6. Zagrzejcie produkty płynne na zalewę i przelejcie ją do wyparzonych słoików wypełnionych warzywami.
  7. Po wystygnięciu i zamknięciu pokrywek przełóżcie do lodówki.
  8. Gotowe są po około 2-3 dniach.
  9. Należy je zjeść w przeciągu tygodnia, najlepiej solo lub w surówkach czy sałatkach.