Wafle z kajmakiem już wam się przejadły? Odkryjcie ten przepis na nowo, zamieniając klasyczne nadzienie na coś innego, choć równie prostego. Właśnie tak robiły to kiedyś nasze babcie, ale dzisiaj już mało kto o tym pamięta. Zobaczcie więc, jak zrobić wafle przekładane, żeby były jeszcze smaczniejsze i ładniej prezentowały się na stole.

Czym przełożyć wafle?

Zwykle przygotowujemy wafle z masą krówkową lub takie z mlekiem w proszku, jednak mało kto pamięta inny stary przepis z babcinych zeszytów, czyli kolorowe wafle z galaretką. Nasze babcie robiły taki specjał, przygotowując prosty krem na bazie śmietanki 30%, margaryny, cukru i galaretek o ulubionych smakach. Tak przygotowana masa do wafli jest nie tylko pyszna, ale i pięknie wygląda, więc gotowy deser jest szczególnie lubiany przez najmłodszych łasuchów. 

Co więcej, wafle z galaretką można przygotować na kilka sposobów, wybierając jeden smak galaretki do całego kremu lub tworząc różnokolorowe kompozycje. Aby to zrobić, wystarczy podzielić masę na kilka części, a następnie do każdej z nich wsypać galaretkę o innym smaku i barwie. Dzięki temu powstaną tęczowe wafle przekładane jak z cukierni. Poniżej przedstawiamy przepis podstawowy, ale próbujcie różnych wersji i wybierzcie swoją ulubioną.

Prosty przepis na wafle z galaretką

Składniki:

  • 1 opakowanie kruchych wafli,
  • 2 opakowania galaretki o ulubionym smaku,
  • pół szklanki śmietanki kremówki,
  • pół szklanki cukru,
  • 1 opakowanie cukru wanilinowego,
  • 1 kostka margaryny.

Przygotowanie:

W rondelku rozpuszczamy margarynę z cukrem i cukrem wanilinowym na małej mocy palnika. Gdy stanie się już płynna, dodajemy śmietankę oraz 2 galaretki i dokładnie wszystko mieszamy aż galaretka się rozpuści nie dopuszczając do zagotowania się masy.

Tak przygotowaną mieszankę zdejmujemy z palnika i odstawiamy do ostudzenia, co jakiś czas mieszając ją, aby nie zastygła całkowicie.

Schłodzoną, gęstą masą przekładamy wafle po czym przyciskamy je czymś ciężkim, aby dobrze się ze sobą złączyły. Gotowe wafle z galaretką odstawiamy, aż masa całkowicie stężeje, a następnie kroimy na małe kawałki i podajemy na stół.