Cierpicie na bóle stawów i szukacie skutecznych sposobów na ten uporczywy problem? Nie musicie kupować drogich specyfików, bo skuteczny ratunek znajdziecie we własnych kuchniach. Sięgnijcie do szafki z przyprawami i wyjmijcie popularny produkt za kilka złotych. Wystarczy tylko wymieszać go z wodą i remedium na bolące stawy gotowe. Zobaczcie, jakie przynosi rezultaty, a od razu zechcecie go pić.

Domowy sposób na bolące stawy i nie tylko

Nie każdy wie, że fantastycznym, tanim i naturalnym sposobem na bolące stawy jest zwykła woda z dodatkiem żelatyny, która, dzięki zawartym aminokwasom, odbudowuje tkankę łączną, a do tego wzmacnia mięśnie i kości. Szczególnie pomoże więc seniorom oraz osobom aktywnie uprawiającym sporty. Nie są to jednak jedyne korzyści, jakie przynosi ten napój, gdyż świetnie wpływa też na urodę i ogólne samopoczucie. Zobaczcie, co się dzieje z organizmem, przy regularnym piciu takiej prostej, niedrogiej mieszanki.

Picie żelatyny - jakie daje efekty?

  • przyspiesza regenerację mięśni po kontuzjach,
  • poprawia kondycję włosów,
  • wzmacnia paznokcie,
  • ujędrnia skórę i poprawia jej wygląd,
  • łagodzi uczucie zmęczenia,
  • poprawia pamięć i koncentrację,
  • uspokaja i zapewnia spokojny sen,
  • reguluje poziom cukru we krwi.

Jak pić żelatynę spożywczą?

Aby skorzystać z powyższych właściwości żelatynowego napoju, wystarczy wymieszać 3 płaskie łyżeczki proszku w 100 ml zimnej wody, dokładnie wymieszać i odstawić na cała noc do napęcznienia. Jeśli ciężko będzie wam pić taki napój, możecie wkropić do szklanki odrobinę soku z cytryny, a wtedy mieszanka stanie się przyjemniejsza w smaku.

Ile razy dziennie można pić żelatynę? W zupełności wystarczy 1 raz na dobę, na przykład rano przed śniadaniem. Jak długo można pić żelatynę na stawy? Aby poczuć pozytywne zmiany, wystarczy stosować napój przez około miesiąc. Po takim czasie będziecie mogli już zauważyć pierwsze efekty w samopoczuciu, kondycji i wyglądzie.

Picie żelatyny - skutki uboczne

Nie warto jednak pić tej mieszanki przez dłuższy czas i w większych ilościach, gdyż nadmiar żelatyny może zwiększać krzepliwość krwi, co jest szczególnie niebezpieczne dla osób z zakrzepami czy żylakami.

Warto też zaznaczyć, że nawet umiarkowane ilości żelatynowego napoju podnoszą poziom cholesterolu, dlatego nie poleca się go cierpiącym na miażdżycę i inne choroby serca. Ponadto mieszanka nie jest wskazana przy chorobach nerek, kamicy żółciowej i przewlekłych zaparciach.