Zdrowe słodycze prosto z Instagrama

Jessica Meinhard w świat fit przepisów i social media weszła w 2014 roku, a w ramach postanowienia noworocznego w 2015 roku w pełni zaczęła swoją trwającą do dziś przygodę z ćwiczeniami na jednej szali i fit słodyczami na drugiej. Efekt robi wrażenie, Jessica Meinhard schudła 17 kilogramów i mobilizuje innych do zmiany. Mobilizuje na słodko, bo dzięki jej przepisom możemy cieszyć się ukochanymi smakami, bez odmawiania sobie słodkości. Jak sama mówi, kuchnia to zdecydowanie jej ulubione pomieszczenie w domu. - W niej czuję się jak ryba w wodzie, mogę odstresować po ciężkim dniu w pracy (uśmiech).

Fit przepisy na słodycze na diecie

Książka „Jak jeść słodycze i nie tyć” udowadnia, że zaczynając się odchudzać, nie żegnasz się ze smakiem ulubionego batona, a po prostu sięgasz po jego zdrowszą wersję. Jessica Meinhard proponuje fit przepisy na popularne słodkości i te mniej znane przysmaki. Kolorowe, apetyczne zdjęcia, a obok receptury na torty, ciasteczka, desery, smakołyki bez pieczenia i wiele wiele innych. Co ważne, to propozycje dla osób, które nie mają dużego doświadczenia z pieczeniem czy gotowaniem.

- Fit przepisy z mojej książki podzielone są na trzy stopnie trudności, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i mógł tym samym odkryć zamiłowanie do kuchni. W książce zawarte są przepisy z dosłownie 3-4 składników, które wystarczy jedynie wymieszać, aby uzyskać przepyszny deser.

Mniej kalorii, dużo smaku

Wśród składników znajdziemy zdrowsze rodzaje mąk, naturalne słodziki, a także szereg sezonowych owoców. Czy więc te zdrowe słodycze nie smakują gorzej od klasycznych? Na pytanie, jak reagują smakosze na te propozycje, Jessica Meinhard odpowiada:

- Kiedy ktoś pierwszy raz próbuje moich fit słodkości. to najczęściej jest bardzo zdziwiony smakiem, ponieważ cytuję: "To smakuje jak prawdziwe! Tam naprawdę nie ma cukru?". Trudno komuś uwierzyć, że zdrowe i odchudzone może iść w parze ze smakiem. Tym większa moja satysfakcja, kiedy moje smakołyki ich przekonają (uśmiech).

- Nie robię słodkości "na zapas", bo długo by nie poleżały (śmiech). Kiedy najdzie mnie ochota na słodkie, to korzystam z takich błyskawicznych przepisów jak deser straciatella, pieguskowe ciasteczka czy ciasto a'la Bounty mojego autorstwa (uśmiech). Jest to też doskonała propozycja na poczęstunek dla niespodziewanych gości! – dodaje Jessica Meinhard.

Fit przepisy i proste zamienniki

Jessica Meinhard ułatwia nam pracę w kuchni i proponuje rozmaite zamienniki. Kiedy nie mamy w kuchni konkretnej odmiany mąki, możemy ją zastąpić inną. Efekt robi wrażenie, ale jak przyznaje autorka, taka konstrukcja przepisów nie była łatwa do zrealizowania.

- Przed ostateczną wersją książki musiałam się nieźle napocić w kuchni. Mimo że mam już wprawę i większość przepisów wychodzi mi za pierwszym razem, to miałam też kilka problemowych "dzieci", które spędziły mi sen z powiek. Wykonywałam je 3-4 razy, a że w procesie wykonywania musiały trafić na całą noc do lodówki to jeden przepis potrafiłam wałkować przez tydzień.

Zdrowsze słodycze – o czym warto pamiętać

Batony, czekoladki, cukierki śnią się po nocach wielu osobom na diecie. Ale czy w praktyce łatwo przestawić się z gotowców na zdrowsze wersje słodyczy? Tę kwestię także z własnego doświadczenia wyjaśniła blogerka.

-  Jedną z podstawowych czynności przechodząc na dietę jest odstawienie cukru. To właśnie od niego jesteśmy najczęściej uzależnieni. Przestawiając się na zdrowsze wersje słodyczy nie rezygnujemy ze słodkiego smaku, zastępujemy go jedynie zdrowszym odpowiednikiem, który nie wyrządzi nam takiej krzywdy jak jego powszechnie znany kolega, dlatego też nie ma większego problemu w rezygnacji z gotowców na rzecz fit słodyczy.

We wszystkim warto mieć jednak umiar. Popularne od kilku sezonów hasło cheat day często jest używane nagminnie, a tym samym odbija się na oczekiwanych rezultatach. Przepisy według pomysłów Jessiki to typowe zdrowsze zamienniki – mają prosty, przejrzysty skład, wyśmienity smak, a w dodatku pięknie się prezentują na talerzu. Czego chcieć więcej? No może kawałeczka czekoladowego biszkoptu z gruszkami pod czekoladową pianką i z orzechami włoskimi – to deser, który autorka profilu Shining_Star_9 poleca na jesień.