Nie zabraknie trucków z napojami i słodyczami oraz potraw dla wegetarian. Szykuje się prawdziwa uczta dla wygłodniałych mieszkańców miasta i turystów. Zmotoryzowane restauracje serwować będą od burgerów, przez taco, zapiekanki, fryty, lody, ciastka, dania wege, aż po orientalne smaki z Azji czy Ameryki Południowej.

Podczas Festiwalu Food Trucków odbędą się także 4. Mistrzostwa Burgerowe, podczas których zostanie wybrany Burger 2017 roku. Zostanie też przeprowadzona akcja „Nie marnuję, pakuję!”, zainicjowana przez MAKRO. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem marnowania żywności. W ten sposób organizatorzy zachęcają odwiedzających Festiwal do pakowania niedokończonych potraw.

Wybrany zostanie także zwycięzca Warszawskiej Pyzy, czyli plebiscytu Gazety Wyborczej Warszawa na najlepszy street food w 2017 roku. „To naprawdę rekordowa edycja pod względem liczby food trucków, rodzajów kuchni, przewidywanej liczby gości, partnerów strategicznych i medialnych. Szykuje się uczta, jakiej jeszcze w Warszawie nie było!” – zapewnia Marta Stachera z Żarcia Na Kółkach.

Fanpage projektu:

https://www.facebook.com/zarcienakolkach

Wydarzenie:

https://www.facebook.com/events/453280001708178