„Pascal kontra Okrasa” – to coś więcej niż długofalowe przedsięwzięcie reklamowe.

Co tydzień Pascal Brodnicki i Karol Okrasa w kolejnych odsłonach projektu proponować będą dwa konkurencyjne, zdrowe i atrakcyjne cenowo dania, które każdy - nawet jeśli nie jest mistrzem gotowania - będzie mógł samodzielnie przygotować w domu! A wszystko po to, by Polacy jeszcze chętniej spotykali się przy wspólnym, rodzinnym stole i odczuwali przyjemność z gotowania. Przedsięwzięcie z udziałem obu szefów kuchni nie obejdzie się bez ostrej i zabawnej walki na przepisy, złośliwych docinków i prób udowodnienia, że najlepszy kucharz jest tylko jeden!

Zamysłem nowego projektu było m.in. wniesienie nowej jakości do przekazów reklamowych, odmienne od tych, do których przywykli klienci sieci spożywczych. Przyświecała nam idea, by to, co zaproponujemy naszym klientom, było nie tylko angażujące ale też niosło ze sobą konkretny przekaz edukacyjny – mówi Anna Biskup, PR Manager Lidl Polska. - Chcemy zmienić sposób patrzenia na gotowanie, które cieszy się coraz większą popularnością, ale bywa też promowane jako sztuka - a więc czynność, która wymaga sporych umiejętności i wiedzy. Tymczasem jesteśmy przekonani, że każdy może się zdrowo i niedrogo odżywiać, a przygotowanie posiłków może być łatwe i zajmować niewiele czasu. Na tych właśnie czterech przesłankach opiera się idea projektu „Pascal kontra Okrasa”. Zdrowe, atrakcyjne cenowo, łatwe i szybkie to cztery wartości, odnoszące się do jedzenia, które chcemy promować i które znajdują odzwierciedlenie  w najnowszym badaniu dotyczącym zwyczajów żywieniowych Polaków, których jesteśmy zleceniodawcą.

Do gotowania z pewnością zachęcą przepisy, które wraz z listą niezbędnych składników, dostępne będą w każdym Lidlu, ułatwiając klientom skompletowanie wszystkiego, co potrzebne do przygotowania posiłków proponowanych przez obu kucharzy. W każdym tygodniu, w którym będą promowane dania autorstwa Karola Okrasy i Pascala Brodnickiego, ich składniki dostępne będą w sieci sklepów Lidl w atrakcyjnych cenach. Przez co najmniej rok, w cyklu tygodniowym będą proponowane dwa zdrowe i atrakcyjne cenowo dania, które każdy będzie mógł przygotować sam w domu. Można więc orientacyjnie założyć, że kuchnia polskich domów w ciągu roku wzbogaci się o 104 dobre jakościowo przepisy kulinarne.

Karol Okrasa tak skomentował swój udział w projekcie - Podoba mi się przesłanie, że z prostych, dobrych jakościowo składników da się przygotować wartościowy posiłek dla całej rodziny i aby zjeść smacznie nie trzeba wielogodzinnego poświęcenia ani dużych nakładów finansowych. Szczerze się pod tym podpisuję!

Pascal Brodnicki dodaje - Co tydzień wspólnie z Karolem będziemy walczyć o Państwa podniebienia. Prócz nauki gotowania będzie więc pojedynek w konwencji złośliwych docinków i prób udowodnienia, że najlepszy kucharz jest tylko jeden a reszta to tylko…okrasa! Mam nadzieję, że ten projekt, okraszony dowcipem i żartami sytuacyjnym, szybko zyska Państwa sympatię.

Specjalnie w tym celu powstała także strona internetowa www.kuchnialidla.pl, na której Pascal Brodnicki i Karol Okrasa będą instruować w jaki sposób - krok po kroku - przyrządzić proponowane przez nich dania. Na stronie nie zabraknie również dokładnych przepisów, zdjęć oraz ciekawych porad i codziennych trików szefów kuchni.