MasterChef Junior – premiera czwartego sezonu

Castingi do czwartego sezonu programu MasterChef Junior trwały od kilku miesięcy i przyciągnęły tysiące chętnych. Nic dziwnego – zwycięzca programu nie tylko otrzymuje wyjątkowy tytuł i nagrodę pieniężną, ale też wydaje własną książkę kucharską – do tej pory trzy wydane książki MasterChef Junior wyszły w nakładzie Burda książki. Wszystkie dostępne są w sklepie kultowy.pl. Czwarty sezon programu to szansa dla kolejnych utalentowanych kulinarnie dzieci. Od pierwszego odcinka będzie można zobaczyć, jak zmagają się z zadaniami jury, jak radzą sobie stresem w kuchni i jak dzielą się swoją pasją do gotowania.

W pierwszym odcinku dla pierwszej grupy wyzwaniem będzie francuski deser –mali kucharze mogą nie mieć łatwego zadania. Cukiernicze wyroby z kraju nad Sekwaną znane są z perfekcji przygotowania, konkretnych etapów i technik pieczenia oraz dekorowania. Kolejna grupa dzieci przygotuje danie wegetariańskie – w oparciu o sezonowe warzywa, które w programie na targu sprzedawać będą jurorzy: Anna Starmach, Mateusz Gessler i Michel Moran.

MasterChef Junior 2019 - czwarty sezon

W czwartym sezonie "MasterChef Junior" pojawią się liczne konkurencje, które będą sprawdzianem nie tylko dla wyczucia smaków małych kucharzy i ich znajomości podstawowych przepisów, ale także testem ich kreatywności w kuchni. Jakie dania się pojawią? Na pewno pierogi, tarty, owoce morza czy pomysły, jak skomponować lunch box idealny. Już na poziomie eliminacji młodzi kucharze zmierzyli się z francuskimi deserami, daniami wegetariańskimi, rybami i owocami morza oraz potrawami opartymi na mięsach i wędlinach.

Do jurorów polskiej edycji programu – ekspertów z dziedziny kulinariów – dołączą wyjątkowi goście. Już wiadomo, że poczynania najlepiej gotujących dzieci w Polsce oceniać będą nie tylko Anna Starmach, Mateusz Gessler i Michel Moran. Kuchnię MasterChef Junior odwiedzi Robert Makłowicz i sprawdzi znajomość kuchni regionalnej. W programie pojawi się też Magda Gessler – jurorka MasterChef Polska dla dorosłych. Słynna restauratorka będzie oceniać wygląd, smak i pomysł na śniadanie… do łóżka. Wyjątkowym wyzwaniem będzie też odtworzenie dania z warszawskiej gwiazdkowej restauracji – dzieci przygotują danie autorstwa Andrea Camastry, szefa kuchni Senses.

Kto trafi do finałowej 16-stki i okaże się następcą Natalii Paździor, Julii Cymbaluk i Bartka Kwietnia? MasterChef Junior w sezonie czwartym na pewno nas zaskoczy! W czwartym sezonie najmłodszy uczestnik ma 8 lat, a najstarszy 12. Będzie się działo!