Zamożne społeczeństwa nie mają już problemów z niedoborem żywności, lecz wprost przeciwnie z jej nadmiarem. Dużo za dużo kupujemy, później wyrzucamy. W samej Polsce co roku marnuje się około 9 mln ton żywności…..Głównie z uwagi na złe gospodarowanie.

„Bardzo dużo kupujemy, każdy z rodziny wybiera inne produkty - i koniec końców kilkadziesiąt procent z nich ląduje w koszu. Od lat wprowadzamy w Sharp rozwiązania mające na celu wydłużenie okresu przechowywania żywności w naszych lodówkach. Teraz na IFA w Berlinie pokazujemy taką, która posiada wbudowaną funkcję próżniowego pakowania dowolnie wybranej przez nas potrawy, dzięki czemu okres jej przechowywania jest aż o 8 razy dłuższy. To ogromny skok w przyszłość - mówi Andrzej Krop, dyrektor zarządzający Vestel, odpowiedzialny za rozwój marki Sharp AGD w Polsce.

Nowa chłodziarko-zamrażarka w stylu amerykańskim (4 drzwiowa) jest jednocześnie bardzo pojemna. Proces pakowania próżniowego zajmuję kilkanaście sekund. Wystarczy umieścić produkt w torebce, z której po naciśnięciu odpowiedniego przycisku automatyczna zgrzewarka próżniowa VacPac Pro usunie powietrze. Chroniące żywność przed zapachami torebki do pakowania próżniowego można łatwo przechowywać w lodówce, oszczędzając w ten sposób mnóstwo miejsca. Chociaż z pozoru jest to drobne udogodnienie, jest bardzo przydatne - zapakowane próżniowo mięso i produkty mleczne można przechowywać nawet ośmiokrotnie dłużej.

Kolejnym problemem jest …..brak czasu. 

Odpowiedzią Sharp zaś pięciopoziomowy piekarnik umożliwiający pieczenie kilku potraw jednocześnie, podczas gdy temperatura w kuchni nie wzrasta. Ten 73-litrowy model AirStream jest najchłodniejszym piekarnikiem, jaki kiedykolwiek zbudowano. To pierwszy na rynku piekarnik, w którym można przygotowywać jednocześnie wiele potraw na pięciu półkach. Dzięki podwójnej konstrukcji wentylatora i dodatkowym bocznym nawiewom, gorące powietrze jest równomiernie rozprowadzane we wnętrzu, dzięki czemu potrawy zawsze upieczone są równomiernie, niezależnie od tego, na której półce piekarnika je umieścisz.