W skład linii wchodzą cztery patelnie okrągłe o średnicy 20/26/28 cm i 28 cm z pokrywą szklaną, patelnia grill 26 cm, patelnia typu WOK z pokrywą 28 cm oraz garnek z pokrywą 24 cm.

Patelnie i garnki LAMART z naturalną ceramiczną powłoką, wykonane metodą  odlewu z wysokiej jakości aluminium (3003 A.), wytwarzane są bez użycia  kadmu, ołowiu, PTFE i PFOA. Pozostają dzięki temu przyjazne dla środowiska naturalnego i bezpieczne dla zdrowia.

Pozwalają one na zdrowe gotowanie, ponieważ korzystając z nich używasz mniejszej temperatury i minimalną ilość tłuszczu. Dodatkowo wyjątkowo gładka powierzchnia nie zawierająca mikroszczelin pozwala na bezpieczne przechowywanie potraw. Patelnie ceramiczne to także oszczędność energii dzięki równomiernemu i szybkiemu rozprowadzaniu ciepła przez aluminium.

Oto zalety naszych patelni i garnków LAMART

  • Powłoka ceramiczna jest wykonana głównie z dwutlenku krzemu (znanego również jako krzemionka lub SiO2), materiału najpowszechniej spotykanego w środowisku naturalnym w postaci kamienia lub piasku.
  • Ma dużą wytrzymałość na zarysowania i wysoką temperaturę do 400°C
  • Zapewnia doskonały smak potraw, które są równomiernie zrumienione i zachowują swój naturalny aromat.
  • Gładka powierzchnia patelni ułatwia jej czyszczenie.
  • Przeznaczona do użytku na wszystkich rodzajach kuchenek, także indukcyjnych.
  • Skutecznie oszczędzają energię w domu ze względu na szybki przewodzenie i rozprowadzenia ciepła przez aluminium (przygotowania potraw trwa krócej i przy mniejszym zużyciu energii lub gazu).
  • Kolor patelni uzyskany jest na bazie naturalnych barwników (bezpiecznych dla zdrowia). 

Przy tworzeniu tych produktów, zwracaliśmy uwagę nie tylko na jakość wykonania ale na najnowsze trendy oraz użyteczność. Kolor kremowy który wybraliśmy dla naszej linii pasuje do profesjonalizmu i wysublimowania z jakim produkty zostały przygotowane oraz podkreśla ich elegancję. Najwyższej jakości ciemno-brązowa powłoka ceramiczna nadaje eleganckiego powiązania ciemnego i białego koloru, oraz zapobiega przebarwieniom powłoki ceramicznej, która często powstaje podczas użytkowania na białych powłokach. Wszystkie produkty z tej linii posiadają ergonomiczną, nienagrzewającą się rączkę pokrytą silikonem.

Produkty dostępne są w sieciach Media Markt, Saturn i Avans oraz w dobrych sklepach na terenie całego kraju.