herbata

2 przepisy

Przepisy w kolekcji herbata

Artykuły powiązane

mrozona-herbata
24.07.2020

Mrożona herbata – jak ją przygotować krok po kroku?

Mrożona herbata to jeden z tych napojów, który obok kompotu i lemoniady latem pijemy najczęściej. Dodajemy do niej ulubione owoce i serwujemy w dużym słoju z kranikiem, tak żeby każdy mógł nalewać sobie ile chce. Mrożona herbata wspaniale orzeźwia i jest po prostu bardzo smaczna. Przygotujcie ją krok po kroku razem z nami!

kombucha (3)
11.07.2020

Kombucha – co to jest i jak ją pić?

Kombucha lub kombucza, czyli herbata o bardzo specyficznym smaku od jakiegoś czasu podbija serca gości wielu kawiarni. Możemy kupić ją już gotową w butelce lub pobawić się w jej przygotowanie w domu. Warto, bo to spora frajda. A gotowy napój świetnie gasi pragnienie, orzeźwia i co nie bez znaczenia – jest dobry dla zdrowia. W cyklu Przyjemności na weekend sprawdzamy, co to dokładnie jest kombucha i jak ją pić.

herbatka-na-zimno
03.07.2020

Cold brew tea, czyli jak pić herbatkę na zimno

Cold brew tea to trend, który od kilku sezonów powraca wraz z ciepłymi dniami. Smak zimnej, esencjonalnej herbaty to dla wielu osób jeden z najlepszych napojów zarówno na aktywny czas, jak i wakacyjny relaks. Cold brew tea podaje się niezależnie od pory dnia, a jak się okazuje, z odpowiednim produktem możemy przygotować herbatkę na zimno w każdym miejscu. Wystarczy tylko zimna woda pod ręką. Przygotowanie ulubionej herbatki bez użycia wrzątku? To nie pomyłka, a sposób warty wypróbowania przez całą rodzinę!

yerba-slider
14.01.2020

Yerba mate – właściwości i ciekawostki o wyjątkowym naparze

Czy znacie Yerba mate? Pobudza, pomaga uporać się ze stresem, zapobiega poważnym chorobom układu krążenia – to tylko niektóre zalety naparu z suszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego, który od wieków cieszy się ogromną popularnością w Ameryce Południowej. Z jakich jeszcze powodów warto sięgnąć po yerba mate?