barszcz czerwony

1 przepis

Przepisy w kolekcji barszcz czerwony

Artykuły powiązane

Szef Piotr Trendak i karp w galarecie
20.12.2020

Wigilijne potrawy szefa kuchni - Piotr Trendak z restauracji Aioli

Kontynuujemy cykl wigilijne potrawy szefa kuchni. Tym razem o świątecznych rybach, perfekcyjnym serniku i nocnym przygotowaniu wigilijnych potraw opowiada nam szef Piotr Trendak z restauracji Aioli.

ksiazki-boze-narodzenie
19.12.2020

Książki o kuchni świątecznej - Boże Narodzenie nigdy nie było tak smaczne

Książki o kuchni świątecznej to pozycje obowiązkowe w naszej domowej biblioteczce. Sięgamy po nie, kiedy chcemy przygotować zarówno tradycyjne polskie potrawy wigilijne i świąteczne, jak i coś specjalnego, czego nigdy wcześniej nie robiliśmy. Książki o kuchni świątecznej to również idealna propozycja na prezent. W cyklu Kulturalnie kulinarnie wybraliśmy te, które po prostu trzeba mieć.

Boże Narodzenie  w PRL-u
17.12.2020

Barszcz z rurą i cytrusy, czyli święta w PRL-u

Na pewno były bardziej śnieżne i mroźne niż współczesne, ale jednocześnie kosztowały znacznie więcej wysiłku, niezbędnego do zdobywania nawet najbardziej podstawowych produktów spożywczych. Mimo to święta w PRL-u do dzisiaj wspominane są często z sentymentem.

Marcin Przybysz i patent na doskonały barszcz czerwony
14.12.2020

Wigilijne potrawy szefa kuchni - Marcin Przybysz z restauracji Epoka

Jakie wigilijne potrawy najbardziej docenia szef kuchni? Które słodkie świąteczne specjały obowiązkowo muszą znaleźć się na stole? I co zrobić, żeby barszcz czerwony był aromatyczny, klarowny i intensywnie czerwony? Na te odpowiedzi od szefa kuchni restauracji Epoka znajdziecie poniżej. Chef Marcin Przybysz dzieli się z nami przedświątecznymi wskazówkami.

"Jem świadomie" Viktoriya Popin
21.11.2020

"Odczarowuję produkty spożywcze!"- rozmowa z Viktoriyą Popin, autorką książki "Jem świadomie.100 przepisów na domowe przysmaki"

Viktoriya Popin to ukraińska blogerka tworząca stronę Picante Cooking. Na Ukrainie opublikowała książkę, która przekonała niedowiarków, że wiele przysmaków wcale nie trzeba kupować, a można samodzielnie wykonać w zaciszu kuchni. W październiku książka "Jedz świadomie. 100 przepisów na domowe przysmaki" miała swoją ogólnopolską premierę. Zapytaliśmy autorkę, czym różni się kuchnia polska od ukraińskiej, jakie znaczenie ma bycie odpowiedzialnym konsumentem oraz jakie dania kuchni ukraińskiej, chciałaby szczególnie rozpowszechnić.

regionalne potrawy wigilijne
17.11.2019

Regionalne potrawy na Wigilię - spróbuj koniecznie!

Kiedy myślimy o Wigilii nasuwają nam się na myśl klasyczne potrawy, takie jak smażony karp, kapusta z grzybami czy zupa grzybowa. Kuchnia polska jest jednak o wiele, wiele bogatsza. W tym roku na naszym stole zagoszczą więc nie tylko tradycyjne smakołyki, ale i regionalne przysmaki. Sprawdźcie, jakie regionalne potrawy warto przygotować!

Potrawy wigilijne - tradycja na Święta
04.12.2018

Potrawy wigilijne - lista dań na świąteczny stół

Za oknem błyszczy pierwsza gwiazdka, a potrawy wigilijne zapraszają do stołu. Tradycyjne potrawy wigilijne to lista, która od lat powtarzana jest w wielu polskich domach. Co symbolizują potrawy wigilijne i co powinno znaleźć się na wigilijnym stole? Oto kilka podpowiedzi w galerii i tekście poniżej.