Kolejny numer magazynu Slowly Veggie (04/2017) już w kioskach! Tematem tego wydania są przetwory – roślinne, zdrowe i zaskakująco smaczne. Relish truskawkowy z koprem włoskim, marynowana pak choi z kafirem i galaretka jabłkowa z płatkami róż to tylko przedsmak tego, co czeka na was na 122 stronach Slowly Veggie.

Roślinne przepisy

W Slowly Veggie znajdziecie 48 przepisów na przetwory: antipasti w slow foodowej interpretacji, chutney&co., czyli aromatyczne owocowo-warzywne sosy, superzdrowe kiszonki, a na deser konfitury i syropy. Słoiki pełne dobrego smaku z nowoczesnym twistem zachowają dla was lato na dłużej.

Inspirujące wywiady i reportaże

Rozmowy z kulinarnymi autorytetami i miejsca, które dobrze karmią – niesamowite historie i pomysłowe koncepty inspirują do działania! Patricia Homa z ProVeg Polska opowiada o edukacji żywieniowej i weganizacji Polaków, wizyta w warszawskiej pijalni soków „Corona sok i mus” owocuje w nowe pomysły na smaczny detoks, Wiktor Morgulec namawia do praktyki jogi i opowiada o jej zaletach, a Janek Paszkowski zdradza, co go kręci w kuchni. Sandor Ellix Katz opowiada o sztuce fermentacji, a Arkadiusz Dziakowski z wrocławskiej restauracji „Malarska 25” podpowiada, jak zacząć przygodę z kiszonkami. Na deser kucharze z kuchni hali Marko karmią nas garścią pomysłów na nietypowe połączenia smaków w przetworach.

Lifestyle

Na początek spotkanie z wrocławską marką „Rośliny”, która zazielenia przestrzenie w całej Polsce. O tym, dlaczego bliskość z naturą jest taka ważna opowiadają Ola i Weronika. Dalej, przegląd polskiego slow designu – projektów powstałych z pasji. Jest pięknie! Agata Kurek, właścicielka marki KOKOworld opowiada o tym, że moda to nie tylko piękny wygląd. Za jej pomocą możemy też nieść pomoc innym i edukować! Na koniec chwila dla urody. W tym numerze podpowiadamy, jak w naturalny sposób zadbać o włosy. Przedstawiamy kilka domowych sposobów i najlepsze kosmetyki.