Energylandię co roku odwiedzają setki tysięcy Gości. Co takiego w sobie skrywa, że przyjeżdżają do niej turyści z całego świata? Przekraczając granicę Energylandii można zapomnieć o wszystkich troskach i dać się porwać nieograniczonemu szaleństwu. Zabawa może tutaj potrwać cały dzień! Sporym ułatwieniem dla Gości jest fakt, że Park został tak zaprojektowany, aby goście nie tracili czasu na czekanie – na miejsce parkingowe, na bilet w kasie. Zdecydowanym wyróżnikiem tego miejsca jest prostota funkcjonowania – jeden bilet wstępu zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich zgromadzonych tu atrakcji i rozrywek.

Wrażenia podzielone na strefy

Podział na 4 strefy umożliwia tematyczne korzystanie z dostępnych atrakcji, a także dawkowanie wrażeń w zależności od wieku i preferencji.

Bajkolandia to przestrzeń dedykowana najmłodszym gościom, w której dzieci mogą spełniać swoje fantazje o bajkowym świecie. Zabawie na całego sprzyjają atrakcje takie jak autka, karuzele czy mini coastery.

Strefa familijna jest przeznaczona dla całych rodzin, tak aby niezależnie od wieku móc trochę czasu spędzić razem . Roller Coaster powoduje sporą dawkę adrenaliny i niezapomniane emocje. Czekają tu też inne rozrywki tj. kolejka widokowa, wodne spływy czy tor wyścigowy Formuła Autodrom.

Strefa ekstremalna dedykowana jest tym, którzy chcą doznać szczególnych wrażeń. Jest to też czas na przełamywanie swoich barier. Tutaj goście mogą liczyć na najwyższe obroty i potężną dawkę adrenaliny. To właśnie tu umiejscowione są najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera. Korona tej strefy należy się bezapelacyjnie dwóm atrakcjom: Hyperion - najwyższy w Europie liczący 77 metrów wysokości. Spadek z 80-metrów z prędkością 142 km/h, liczne zwroty czy panoramiczna fala, nie pozwalają o sobie zapomnieć na bardzo długo. Kolejną dumą parku jest najszybszy na świecie Speed - światowemu rekordziście wśród wodnych Roller Coasterów. Wznosi pasażerów na ponad 60 metrów wysokości, osiągając przy tym zawrotną prędkość około 110 km/h. Fani ekstremalnych przeżyć piszczą z zachwytu! Zwłaszcza, gdy w przypływie emocji zostają ostudzeni hektolitrami wody.

Ostatnią strefą jest Water Park z tropikalną atmosferą rajskiej wyspy. Warto zaznaczyć, że wejście do Parku Wodnego umożliwia ten sam bilet.  Ogromna strefa wodnej zabawy Tropical Fun jest największym otwartym parkiem wodnym w Polsce, z jedyną w kraju zjeżdżalnią Exotic Fun.

Widowiska i pokazy                                        

Dla tych którzy po godzinach spędzonych na korzystaniu z różnych atrakcji liczą jeszcze na inną formę rozrywki przygotowano coś specjalnego. Estrada spektakularnych pokazów kaskaderskich w strefie Extreme Show. Wśród nich pokazy z udziałem najlepszych kierowców samochodowych i najmłodszego stuntera ATV, a także kobieta, która jeździ samochodem na dwóch kołach. Nie brakuje też widowisk teatralnych, musicali i show, a to wszystko czeka na Gości na czterech scenach (dwa teatry i amfiteatry).

Park wypełniony muzyką

Już pod koniec czerwca rozpoczną się największe festiwale muzyczne, które będą nam towarzyszyć przez całe lato! Każde wydarzenie to inny styl muzyczny, rożna oprawa artystyczna, ale łączy je jedno – największe Gwiazdy w tym samym miejscu. 28 czerwca  podczas Festiwalu muzyki lat ’90 w Energylandii przypomną o sobie gwiazdy, które pod koniec ubiegłego stulecia nie schodziły z list przebojów. Mr. President, Dr Alban czy Fun Factory to tylko część gwiazd jakie rozbłysną na festiwalowej scenie. Kolejnego festiwalowego dnia zaprezentują się gwiazdy lat ‘80. Przypomną o sobie takie gwiazdy jak Francesco Napoli, Sandra, Savage czy Bad Boys Blue.  Muzyka rozrywkowa nie istniałaby w Polsce bez disco polo. Dlatego w Energylandii fani tego gatunku mogą liczyć aż na 2-dniową imprezę podczas Festiwalu Disco Polo 12 i 13 lipca. Pierwszego dnia wystąpią After Party, Boys, Cliver, Miły Pan, Power Play, Piękni i Młodzi, Playboys, Sławomir i Top Girls oraz w drugim dniu Camasutra, Czadoman, D-Bomb, Dejw, Long & Junior, Łobuzy, Markus P. MIG, Veegas. Znacząco odmienne brzmienia będą czekać na fanów Hip- hopu 26 i 27 lipca. Emocje dużego formatu 9 i 10 sierpnia w ramach wydarzenia Giganci sceny. 23 sierpnia na festiwalowej scenie zakrólują Kings of Hardstyle. Cykl muzycznych wydarzeń zamyka  EDM Festival 24 sierpnia. Więcej informacji podamy wkrótce na naszych oficjalnych portalach Social Media.

Nocleg na Dzikim Zachodzie

Western Camp to jedyny w swoim rodzaju hotel stylizowany na wioskę z Dzikiego Zachodu położony w pobliżu EnergyLandii. Goście mogą tam liczyć na moc atrakcji oraz komfortowe noclegi w domkach, tipi, czy też kowbojskich wozach. Można tam w niebanalny sposób spędzić czas korzystając z jazdy konnej czy łowiska wraz z wynajętym sprzętem. Ponadto Western Camp organizuje kino plenerowe w cenie noclegu, a po całym dniu aktywnego wypoczynku można skorzystać z pola ogniskowego, czy też leżakowej strefy relaksu. Warto zwrócić uwagę, że nocleg w tym nietypowym miejscu można kupić w pakiecie z biletami do Energylandii.