Domową pułapkę na ślimaki zrobicie w bardzo prosty sposób. Ponadto zajmie wam to tylko kilka minut. Dzięki niej pozbędziecie się tych popularnych szkodników z ogródka. Warto zaznaczyć, że nie musicie stosować żadnych chemicznych substancji. 

Pułapka na ślimaki – jak ją przygotować?

Ślimaki to wyjątkowo często występujące szkodniki. Wśród nich szczególnie uciążliwe są pomrowy. Podgryzają liście oraz łodygi roślin, powoli doprowadzając do ich śmierci. Okazuje się, że można się ich pozbyć w bardzo prosty sposób. Żeby zrobić pułapkę na ślimaki trzeba przygotować tylko:

  • jeden pusty szklany słoik,
  • mleko,
  • wodę.

Do pustego szklanego słoika wlejcie małą ilość mleka oraz wody. Następnie wykopcie w ogrodzie niewielki dołek. Wstawcie do niego naczynie i całość odstawcie na parę godzin. Mieszanina zwabi ślimaki, które następnie utopią się w płynie. 

Słoik z płynem najlepiej przygotować wieczorem i zostawić w ogrodzie na noc. Ślimaki najczęściej atakują wtedy rośliny. W ten sposób będziemy mieć pewność, że złapiemy większość aktywnych szkodników.
Zamiast słoika możemy użyć również inne szklane bądź plastikowe naczynie. Niektórzy stosują butelki po wodzie lub kartony po mleku, do których wlewają gotową mieszaninę. Na końcu układają je na boku przy roślinach. Taka pułapka na ślimaki jest równie skuteczna.

Pułapka na ślimaki – inne warianty

Pułapkę na ślimaki możecie przygotować także na bazie drożdży i wody. Wystarczy połączyć składniki ze sobą, a następnie wlać do pustej butelki lub słoika. Ponadto niektórzy używają słodkich gazowanych napojów np. Coca Coli. Okazuje się, że takie produkty rewelacyjnie zwabią uciążliwe szkodniki. 

Warto wiedzieć, że ślimaki nie przepadają za zapachem wielu popularnych ziół. Wśród nich możemy wymienić majeranek, rumianek, szałwię, a nawet cząber. Polecamy posadzić je w swoim ogródku. Z pewnością odstraszą pomrowy.

Niektórzy rozsypują wokół roślin, które zostały zaatakowane przez ślimaki, piasek z popiołem. Sprawdzą się tutaj również trociny, żwir, a nawet skorupki jajek. Szkodniki te nie przepadają za chropowatą powierzchnią. Stanowi ona dla nich barierę, której nie mogą przejść. Oprócz tego możecie pozostawić w ogrodzie wydrążone połówki grejpfruta. Owoce te stanowią świetny wabik na pomrowy. Taka pułapka na ślimaki jest wyjątkowo prosta i całkowicie naturalna.