Co roku walczycie z mszycami w ogrodach i na działkach? Lato nie musi tak wyglądać. Wystarczy, że zastosujecie 2 tanie kuchenne składniki, a owady znikną w mgnieniu oka i więcej już nie wrócą. Zobaczcie, jak samemu zrobić oprysk na mszyce i pozbądźcie się problemu raz na zawsze.

Jak domowym sposobem pozbyć się mszyc?

W sieci znajdziemy przeróżne domowe sposoby na mszyce, ale jeden z nich jest szczególnie skuteczny. Nie potrzebujecie do tego żadnych specjalnych proporcji ani wyszukanych składników. Potrzebna będzie za to 1 szklanka coli. Wystarczy tylko wymieszać gazowany napój z wodą w równych ilościach, a następnie przelać powstałą mieszankę do butelki ze spryskiwaczem. Tak przygotowanym opryskiem obficie zraszamy całą powierzchnię roślin i gotowe. Pod wpływem słodkiej mieszanki mszyce natychmiast spadną i więcej już nie wrócą.

Oprysk na mszyce - kiedy stosować?

Już po jednym takim zabiegu mszyce powinny zniknąć, jednak dużej inwazji, warto możemy powtórzyć oprysk po 2 tygodniach - w przypadku roślin ozdobnych, lub po 10 dniach - w przypadku warzyw. Warto jednak zapamiętać, że zarówno oprysk na mszyce z coli, jak i wszystkie inne specyfiki należy stosować bez bezpośredniej ekspozycji na słońce, dlatego najlepiej robić to z samego rana lub wczesnym wieczorem

Co odstrasza mszyce? Inne domowe sposoby

Jeśli nie macie pod ręką słodkiego, gazowanego napoju, możecie też potraktować mszyce innymi domowymi sposobami. Równie skuteczny będzie oprysk z octu, a także wywar z czosnku lub cebuli. Innym naturalnym i tanim jak barszcz specyfikiem jest mieszanka mleka i wody w proporcji 1:1.

Aby pozbyć się nieproszonych gości z ogrodu, warto też posadzić w sąsiedztwie roślin lawendę, miętę lub tymianek, gdyż mocny aromat tych ziół skutecznie odstraszy owady.