Domowy nawóz z musztardy to sposób na piękne rośliny bez kupowania drogich i chemicznych preparatów. To ekologiczne, ale też bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Poprzez taki nawóz do roślin dostarczane są ważne związki odżywcze, które są niezbędne do ich rozwoju i tego, żeby pięknie rosły.

Jak przyrządzić nawóz z musztardy?

Żeby przygotować nawóz z musztardy, najpierw włóżcie do słoika trochę musztardy francuskiej, zalejcie ją wodą i odstawcie na 10 dni. Po tym czasie musicie tylko przecedzić zawartość przez gazę i gotowe.

Ten specyficzny nawóz sprawi, że wasze rośliny otrzymają dawkę cynku, fosforu, żelaza, manganu i wapnia. Podlewajcie tym płynem kwiaty raz w tygodniu, a będą rosły aż miło.

Z czego jeszcze można zrobić domowy nawóz do kwiatów?

Domowy nawóz do kwiatów możecie zrobić też z wody po gotowanych ziemniakach. Musicie jednak pamiętać, że nie może być ona słona. Dobrze zadziałają również fusy z kawy, ale tylko dla gatunków kwasolubnych (azalie, paprocie) lub obojętnych na odczyn pH.

Świetnym patentem jest też użycie skorupek jaj. Możecie je pokruszyć i wymieszać z wierzchnią warstwą ziemi lub namoczyć w wodzie i podlać kwiaty takim płynem.