Za początek porcelanowego imperium uznaje się rok 1879 roku, kiedy to Philip Rosenthal założył w zamku Erkersreuth w Bawarii pracownię dekorowania porcelany. Po dekadzie jego interes rozwinął się i otworzył pierwszą fabrykę porcelany w Selb. Jednym z klasycznych, cieszącym się największym uznaniem, dziełem Rosenthala jest kolekcja Biała Maria. To legendarny już dziś serwis, który od ponad stulecia produkowany jest w niezmienionej formie. W ciągu tylko ostatnich 25 lat sprzedano aż 15 milionów talerzy i 5 milionów filiżanek, a „Maria” stała się synonimem dobrego smaku i ponadczasowej elegancji. Firmę po ojcu przejął Philip Rosenthala Juniora i skierował ją na dodatkowe, bardziej nowoczesne rozwiązania, otwierając w 1961 roku dział Studio-Line. Do współpracy i eksperymentów nad tak cennym tworzywem zaprosił licznych artystów i odmienił wizerunek marki.

Z okazji akcji "Szaleństwo zakupów" marka Rosenthal przygotowała specjalną ofertę cenową - rabat 20%. Promocja obejmuje produkty marki Rosenthal (z wyłączeniem Versace), Sambonet, Kartell. Wybór jest naprawdę spory, ale my szczególnie polecamy zestawy i propozycje do jadalni, które idealnie wpisują się w wiosenne spotkania i posiłki przy stole. Na uwagę naszym zdaniem zasługuje m.in. kolekcja Rosenthal Maria Róża.  Wspaniała kolekcja serwisów z porcelany udekorowana kwiatami róży, poddanej obróbce cyfrowej, dzięki czemu łączy w sobie klasykę i nowoczesność. Autorką kolekcji Maria Róża jest szwajcarska projektantka Regula Stüdli.

 

Pięknie zdobiony dzbanek do kawy dla sześciu osób, podtalerz idealny na rodzinny obiad, a także waza do serwowania dla 12 osób czy taca na cukiernicę i mlecznik to tylko część z szerokiej gamy produktów w kolekcji Maria Róża. Z okazji akcji "Szaleństwo zakupów" w sklepie on-line Rosenthal polecamy też kolekcję dla miłośników klasyki - serwis porcelanowy z kolekcji Maria Biała to idealny przykład klasycznej elegancji. Jak skorzystać z rabatu? Kliknij w baner poniżej i ciesz się Szaleństwem zakupów on-line, bez wychodzenia z domu.