W tej lodziarni lody zaserwujesz sobie sam. To świetna rozrywka dla dzieci, ale dorośli też dobrze się tu bawią. W końcu bowiem mogą zjeść dokładnie taki lodowy deser, na jaki mają ochotę.

Lodziarnia jak z bajki

Ice Dream to pierwsza tego typu lodziarnia w Polsce. Koncept polega na maksymalnym dopasowaniu do gustów gościa - wybieramy smak lodów, wielkość porcji (kogóż nigdy nie fascynowało nakładanie lodów gładkim zawijasem do wafelka?) i dodatki. Przestrzeń została zaaranżowana tak, by jak najbardziej nam to ułatwić. Chodzimy więc wkoło dużej lady, zaczynając od stacji z lodami, przez dodatki, aż do kasy. Cena uzależniona jest od wagi naszego deseru - za 100g zapłacimy 4,99 zł, więc duży lód z dodatkami będzie kosztował ok. 10 zł. Po dokonaniu płatności wychodzimy na strefę relaksu, czyli leżaki. Mimo że Ice Dream znajduje się w środku strefy gastronomicznej w warszawskim centrum handlowym Arkadia, to lodziarnia została tak zaaranżowana, że jest spokojnym, zacisznym miejscem. Tam rzeczywiście można chwilę odetchnąć.

Instagramowe szaleństwo

Co mamy do wyboru, jeśli chodzi o smak? Trudne decyzje czekają na nas od samego początku - klasyczny wafelek, kubeczek czy może waflowa miseczka? W przypadku wafelków dodatkowo trzeba wybrać jego kolor (ten różowy ma posmak truskawki). Sekcja lodów jest rozbudowana jeszcze bardziej. Znajdziecie tu zarówno lody czekoladowe, jak i te z czarnej wanilii i słonego karmelu czy o smaku zielonej herbaty. Jesteście fanami owocowych sorbetów? Czekają na was m.in. lody arbuzowe, wege mango i truskawka. Smaki regularnie się zmieniają, więc za każdym razem możecie spróbować czegoś innego. Albo... smaki zmiksować! Koncept lodziarni umożliwia przecież zrobienie dowolnej mieszanki, dzięki czemu ulubionego smaku nałożycie sobie więcej, a nowego tylko na spróbowanie lub odwrotnie.

Niech nie zdziwi was to, że niemal każdy robi zdjęcia deserów. Kiedy przejdziecie do lady z dodatkami zdacie sobie sprawę dlaczego. Nie tylko sama lodziarnia jest wyjątkowo instagramowa - utrzymana w różowo-białym kolorze po prostu dobrze wygląda na zdjęciach - ale i desery stworzone przez nas samych sprawiają wrażenie jakby pochodziły z najlepszej kawiarni w mieście. Orzeszki w karmelu, różnokolorowe posypki, złote kuleczki, popcorn, czekoladowe wiórki, owoce takie jak borówki i jeżyny to tylko część przebogatego repertuaru dodatków. 

Dzięki dobremu pomysłowi, pięknej przestrzeni i deserom jak z bajki lodziarnia Ice Dream staje się miejscem, do którego chętnie schronimy się po kilkugodzinnym bieganiu po centrum handlowym. Z lodami w ręku i widokiem na jednorożce i różowego kotka, który macha do nas łapką, życie staje się zawsze trochę lepsze.