Patryk Stal skończył warszawską szkołę gastronomiczną przy ul. Poznańskiej. Zaczynał swoją karierę od pracy we włoskich restauracjach: Bellota, Trattoria Italia i Trattoria Roberto Moni. Następnie pracował w Warszawskim Hotelu Victoria u boku znanych i szanowanych szefów kuchni, którzy byli dla niego znaczącą inspiracją. Przygotowywał także cateringi i imprezy tematyczne dla ponad 5 tys. gości. Poprzez liczne podróże zaczął odkrywać różne kultury kulinarne oraz wartość lokalnych produktów, co zainicjowało bardziej zaawansowaną pracą przy autorskich konceptach. Otworzył Bar Warszawa, gdzie otrzymał już stanowisko szefa kuchni, aż do przejścia do restauracji Der Elefant i dołączenia do Grupy Instynkt, gdzie przez 1,5 roku współtworzył jako Szef Kuchni koncept Momu. Żadna kuchnia nie jest mu obca. Młody i ambitny szef nie boi się wyzwań i uwielbia testować nowe smaki. Pracował z kuchnią polską, włoską, amerykańską, z licznymi odmianami fusion, jak i fine dining, a teraz zaczyna swoją nową egzotyczną przygodę u boku kucharzy z różnych stron Azji. Testuje i gotuje dania ze wszystkich zakamarków tego kontynentu, bazując na lokalnych produktach. Sing Sing specjalizuje się w szeroko pojętej kuchni azjatyckiej, mocno zainspirowanej street foodem. Autorska karta to mieszanka kuchni tajskiej, koreańskiej, chińskiej, japońskiej i wietnamskiej.

Czym są dla Ciebie święta?
Święta to dla mnie czas spędzony z rodziną. To wspólne wyczekiwanie pierwszej gwiazdki i roześmiane dzieci oczekujące nadejścia Mikołaja. Razem z rodziną przy stole wspólnie wspominamy zabawne wydarzenia z przeszłości, oczywiście przy dobrym jedzeniu!

Co gotujesz w restauracjach, co oferujecie świątecznego i dlaczego akurat to?
Sing Sing to azjatycki koncept. Akurat w Azji nie obchodzi się Bożego Narodzenia. My postanowiliśmy połączyć tradycyjne polskie jedzenie z azjatyckim, tworząc pewnego rodzaju twist. W ofercie świątecznej Goście znajdą m.in. cappuccino z azjatyckich grzybów z pianką kokosową (danie naprawdę wygląda jak cappuccino!), nasze pierogi są w azjatyckiej formie, ale z polskim farszem – gyoza z kapustą i grzybami, przygotowaliśmy także pasztet z kaczki z suszonym mango i pieprzem syczuańskim oraz zasmażaną pekińską kapustę z grzybami w wersji na ostro.

Przepyszne dania, przekąski i dodatki czyli wszystko to , co tak bardzo u nas uwielbiacie może znaleźć się na Waszym...

Opublikowany przez SingSing Warsaw Sobota, 19 grudnia 2020

Mój patent na wigilijne potrawy to...
Tak naprawdę to wspólne gotowanie z rodziną. Lubię uczyć ich gotować, pokazywać różne triki w kuchni. Dzielenie się wiedzą sprawia mi ogromną radość! W domu gotuje tradycyjnie, nie eksperymentuje, na co dzień robię to w restauracji. Sing Sing daje mi duże pole do popisu i układania coraz to nowych dań i rozwiązań. To azjatycki koncept, dlatego mogę dać ponieść się wyobraźni w pracy, w domu podczas świąt preferuje tradycyjną kuchnię.

Nie wyobrażam sobie słodkiej gwiazdki bez…
Hmmm nie wiem, lubię wszystko! Natomiast moim faworytem jest blok czekoladowy. Robię go z samą czekoladą, bez orzechów czy innych dodatków. Jedzenie bloku czekoladowego w połączeniu z kawą to dla mnie ten moment, kiedy mogę się zrelaksować. Poczuć spokój podczas świąt, odprężyć się po szalonym czasie w gastronomii.

Z 12 wigilijnych dań najbardziej lubię…
Pierogi mojej babci Danusi! Robiła je z kapustą i grzybami, oczywiście z przewagą grzybów, które sama zbierała. Kocham także ciasto kręcone – cytrynowe! Robi się je z najprostszych składników takich jak jajka, mąka, cukier, cytryna, ale wkładając w to całe serce i miłość do gotowania. Babcia Danusia była mistrzynią ciasta cytrynowego!