Już niebawem święta wielkanocne, czyli czas, kiedy większość z nas decyduje się na gruntowne porządki, w tym mycie okien. Zazwyczaj czyści się je specjalnymi płynami, jednak wcale nie musicie sięgać po chemiczne środki. Macie w domu warzywo, które zadziała znacznie lepiej.

Sposób na czyste i błyszczące okna

Jak wyczyścić okna, by nie pozostały później zacieki i nieestetyczne smugi? Wcale nie będzie wam do tego potrzebna woda i inne specyfiki. Okna wyczyścicie szybko i w bardzo prosty sposób, jeśli użyjecie do tego ziemniaka.

Najpierw dokładnie umyjcie ziemniaka pod bieżącą wodą, a następnie przekrójcie go na pół. Kawałkiem warzywa pocierajcie szyby. Na koniec usuńcie jedynie nadmiar soku z okien. Najlepiej sprawdzi się ziemniak większych rozmiarów – wtedy mycie okien będzie dla was po prostu wygodniejsze.

Inne domowe sposoby mycia szyb

Poza ziemniakiem jest też kilka innych sposobów mycia okien, w których wykorzystacie naturalne produkty. Możecie użyć między innymi octu spirytusowego lub jabłkowego. Wymieszajcie go z wodą w proporcji 1:5.

Dobrym sposobem jest też wykorzystanie mieszanki z wody i cytryny. Do 3 litrów wody dodajcie 4 łyżki soku z cytryny, a później nanieście płyn na szyby i wyczyśćcie szmatką. Do wody możecie też dodać kilka kropli gliceryny – okna będą wtedy odporne na posiadanie kurzu.