Już niedługo nasze domy wypełnią zapachy i smaki świąt Bożego Narodzenia - kompotu z suszonych owoców, barszczu z uszkami czy piernika.

Bez nich trudno wyobrazić sobie ten wyjątkowy czas. Tradycyjnie, na świątecznym stole nie powinno także zabraknąć orzechów, a wśród nich pistacji. Dlaczego?

  * Należą do jednych z najbardziej odżywczych gatunków orzechów

  * Porcja około 30 pistacji dostarczy niezbędnych witamin, minerałów i fitoskładników

  * Garść pokryje aż 20% dziennego zapotrzebowania na witaminy z grupy B6

  * Pomogą chronić serce, obniżając poziom złego cholesterolu LDL we krwi

  * To jedyny orzech zawierający znaczną ilość luteiny oraz zeaksantyny niezbędnych w profilaktyce chorób oczu

  * 1 pistacja zawiera tylko 3 kalorie!

Co sprawia, że kalifornijskie pistacje są takie wyjątkowe?

 ●   Kalifornijskie pistacje są uprawiane w sposób całkowicie naturalny.  Dojrzewają na słońcu i zostają przetworzone w ciągu 24 godzin od ich  zebrania. Ponadto, są przechowywane zgodnie z najbardziej surowymi  standardami bezpieczeństwa żywności na świecie. Kalifornijskie pistacje  uprawia się z zachowaniem szczególnej dbałości o to, aby nigdy nie  dotknęły ziemi.

 ●   Dzięki specjalnemu sposobowi prażenia, kalifornijskie pistacje są  zawsze chrupiące, a dzięki odpowiednio dobranym przyprawom,   charakteryzują się także wyjątkowym smakiem. Można je łatwo poznać po  dużej, kremowej i gładkiej skorupce, spłaszczonej

 w miejscu, w którym łączyła się z łodygą. Skorupka jest częściowo rozłupana – więc łatwo ją zdjąć.

 ●   Orzeszek znajdujący się w skorupce jest twardy i zielony, co świadczy o jego wysokim potencjale antyoksydacyjnym.

 ●   Aby mieć pewność, że orzeszki mają najwyższą jakość, szukaj logo „California Grown” na opakowaniach Wonderful® Pistachios.

Wonderful®  Pistachios dostępne są obecnie w 15 krajach na pięciu kontynentach,  między innymi w USA, Kanadzie, Meksyku, Belgii, Szwajcarii, Francji,  Niemczech, Brazylii, Afryce Południowej, Indiach, Rosji, Chinach,  Izraelu, Wielkiej Brytanii i Rumunii.

Wonderful® Pistachios dostępne są w opakowaniach różnej wielkości,  dzięki czemu idealnie nadają się zarówno na przekąskę dla zabieganych  osób, jak i na poczęstunek na przyjęciach i uroczystościach rodzinnych:

 ●   Roasted & Salted  – prażone z odrobiną soli

 ●   Salt & Pepper – przyprawione solą i pieprzem

 ●   Roasted No Salt – czysty smak pistacji