„Ułóż sobie zdrowie” jest prawdziwą encyklopedią wiedzy o zdrowym stylu życia. To praktyczny poradnik, ułatwiający utrzymanie dobrej formy, nie tylko tej fizycznej, ale i psychicznej. Holistyczne podejście do tematu dbania o zdrowie obejmuje zarówno wskazówki żywieniowe, jak i szereg porad psychologicznych.

Między stronami tej książki znajdziemy odpowiedzi na pytania, jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, ile wody wypijać każdego dnia czy w jaki sposób ułożyć skuteczny plan żywieniowy. Dowiemy się, jak ważne w prowadzeniu zdrowego trybu życia są odpowiednia ilość snu i prawidłowe oddychanie. Pojawiają się również wskazówki jak lepiej poznać siebie i osiągnąć spokój umysłu.

Obok części poradnikowej, w książce znalazło się blisko 300 przepisów, które można dowolnie łączyć, tworząc zbilansowany jadłospis, dostosowany do własnych potrzeb. Każda z receptur jest dokładnie rozpisana pod kątem makroskładników, dzięki czemu każdy z nas może stworzyć własny, w pełni spersonalizowany plan żywieniowy. Oprócz ogromnej dawki wiedzy teoretycznej, a także szeregu smakowitych receptur, autorka dzieli się z czytelnikami zastrzykiem motywacji i energii do działania. Jak sama pisze:

Możesz narzekać, że nie masz w życiu tego, o czym marzysz, że nie masz idealnej sylwetki, że nie masz idealnego zdrowia. Możesz jednak coś z tym zrobić, żeby to zmienić. To Twoim obowiązkiem jest zadbać o siebie, swoje zdrowie i swoje życie – nikogo innego!”

Spełnijcie więc swój obowiązek i zacznijcie dbanie o siebie od lektury tej książki. Być może „Ułóż sobie zdrowie” to będzie właśnie ten pierwszy krok postawiony na drodze po lepsze zdrowie fizyczne i psychiczne.