Jak skutecznie walczyć z mszycami? Zapomnijcie o drogich chemicznych środkach ze sklepów ogrodniczych. Najlepszy specyfik macie we własnej kuchni. To pestka popularnego owocu, którą zwykle wyrzucacie do śmieci. Zobaczcie, o czym mowa i wykurzcie mszyce ze swoich roślin raz na zawsze.

Skąd się biorą mszyce?

Zastanawiacie się, skąd mszyce wzięły się na waszych domowych roślinach? Czasem po prostu wlatują przez otwarte okna czy drzwi, jednak najczęściej przynosimy je na zakupionych roślinach lub w podłożu. Niestety, nawet dokładne obejrzenie okazu z każdej strony nie chroni przed takim scenariuszem, gdyż mszyce mogą ukrywać się nie tylko na liściach, ale też złożyć jajeczka w ziemi, a to bardzo trudno zauważyć gołym okiem. Zawsze warto więc kupować rośliny ze sprawdzonych źródeł i po przyniesieniu do domu zrobić im kilkudniową izolację, zanim posadzimy je obok innych okazów. 

Jak pozbyć się mszyc domowym sposobem?

Przede wszystkim trzeba tu działać szybko, gdyż inwazja mszyc będzie się tylko potęgowała i z dnia na dzień przechodziła na kolejne rośliny. Nie musicie jednak pędzić do sklepu po chemiczne środki, gdyż w zupełności wystarczy zwykła pestka z awokado. Jak wykorzystać ten organiczny odpad do walki ze szkodnikami? Musimy tylko zetrzeć ją w całości na tarce o drobnych oczkach, a następnie odstawić do wyschnięcia. Tak przygotowany proszek zagotowujemy w litrze wody, po czym odstawiamy na całą noc. Rano skoncentrowany płyn na mszyce będzie gotowy do użycia.

Jak stosować oprysk z pestki awokado?

Oprysk z pestki awokado to bardzo silny koncentrat, dlatego lepiej nie stosować go bezpośrednio na roślinę, tylko wcześniej rozcieńczyć. Najpierw więc rozrabiamy go z wodą w proporcji 1:5, a następnie przelewamy do butelki ze spryskiwaczem i dokładnie zraszamy całą roślinę. Aby raz na zawsze uporać się z nieproszonymi gośćmi w ogrodzie, najlepiej używać go regularnie raz w tygodniu.