Wypieki są wdzięcznym tematem do zdjęć. Przede wszystkim dlatego, że bez dodatkowego upiększania wyglądają często po prostu fenomenalnie. Ciasta z kremem czy pączki w odpowiednich dekoracjach zamieniają się w małe dzieła sztuki. Te zdjęcia zachwycają!

#1 @thereshecooks

Najlepsze wypieki w Warszawie? Tylko u Moniki Waleckiej. Nie dość, że piecze, to jeszcze robi swoim wypiekom bardzo apetyczne zdjęcia. Niemal czujemy zapach chleba na zakwasie czy słodkich bułeczek z migdałową posypką. Wypieki Moniki kupicie co środę na targu w Fortecy Kręglickich.

 

#2 @rozkoszny

Nie pogniewalibyśmy się, gdyby Michał Korkosz zaprosił nas na kawę i ciastko. Bo to, co ten facet wyprawia w kuchni... Jest rozkosznie i nieprzyzwoicie, jego profil to królestwo glutenu, masła i kruszonki. Aż chciałoby się oderwać kawałek pulchnej chałki lub zanurzyć widelec w miękkim toście z waniliowym kremem.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

#3 @krewimleko 

Zdjęcia Natalii Nowak-Bratek są utrzymane w ciemnej i nieco ponurej kolorystyce. I właśnie dlatego odróżniają się na tle innych instagramowych fotografii. Uwielbiamy sposób, w jaki autorka operuje światłem, wyciągając z cienia kolejne wspaniałe smakołyki. Chętnie zanurzylibyśmy się po nie w ciemność!

 

#4 @lisiakawiarenka

Klimatyczne fotografie Karoliny Krause przypominają nam o ciastach pieczonych przez babcię. Dużo tu serników, ciast przekładanych aksamitnymi kremami i kruchych ciasteczek. A to wszystko na drewnianym, przy którym (mamy nadzieję) na wspólne pałaszowanie spotykają się wszyscy członkowie rodziny.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sernik na zimno nie musi być koniecznie owocowy Dzisiaj na blogu znajdziecie taki o smaku wanilii, mlecznej czekolady i chrupiącego słonecznika w karmelu. Link do przepisu w bio, zapraszam!

Post udostępniony przez Karolina Krause (@lisiakawiarenka) Maj 15, 2018 o 7:49 PDT

#5 @konkolpolny

Ach! Te zdjęcia skomponowane z niezwykłą precyzją i harmonią, wyglądają jak XVII-wieczne martwe natury. Ciemne tło i cudowne wypieki wyeksponowane na pierwszym planie - nie możemy się napatrzeć. Podziwiamy zwłaszcza pomysłowość Emilii Konkol-Pastuszak i umiejętność tworzenia przepięknych kompozycji.