Liście laurowe to jedna z najpopularniejszych przypraw, którą regularnie kupujemy i dorzucamy do zup, sosów, czy mięs. Nie każdy jednak wie, że ten produkt genialnie sprawdza się nie tylko podczas gotowania, ale i pomaga w uciążliwym domowym problemie. Wystarczy pokruszyć liście laurowe i rozsypać je po domu, a przykry problem zniknie błyskawicznie.

Liście laurowe na popularny domowy problem

Intensywny zapach tej przyprawy to jej największy atut, ale tylko dla nas, bo gryzonie mają już inne upodobania. Z tego powodu liście laurowe są genialnym naturalnym sposobem na przepędzenie myszy. Te szkodniki pojawiają się często w domach, garażach czy piwnicach w poszukiwaniu pożywienia i przy okazji niszczą nasze sprzęty, podgryzając kable czy domowe akcesoria. Zwykle stosujemy wtedy specjalne pułapki i trutki, jednak zanim przejdziemy do takich metod, warto zacząć od zwykłego liścia laurowego. 

Jak stosować liście laurowe na gryzonie?

Aby skutecznie odstraszyć myszy czy szczury, wystarczy rozsypać kruszone liście laurowe na podłodze, jednak sposób z woreczkiem będzie równie skuteczny, a przy tym pozwoli zachować większy porządek. Chodzi tu o to, aby rozkruszoną przyprawę przesypać do lnianych lub bawełnianych woreczków i rozwiesić takie pachnące sakiewki w miejscach szczególnie narażonych na wizytę "nieproszonych gości", takich jak spiżarnia, piwnica czy strych.

Ważne jednak, aby regularnie wymieniać woreczki z kruszonym liściem laurowym na nowe. Najlepiej robić to nawet co 2-3 dni, a wtedy ich zapach nie zwietrzeje i ciągle będzie tak intensywny, że gryzonie go nie zniosą. 

Jak pozbyć się myszy z domu? Inne sposoby

Jeśli akurat nie macie liście laurowych, możecie użyć jeszcze kilku innych naturalnych odstraszaczy prosto z kuchni. Sprawdźcie, jakiego zapachu nie lubią myszy i szczury:

  • ocet,
  • lawenda,
  • mięta,
  • dziki rumianek.