Pielęgnujecie swoje przydomowe ogródki czy działki jak tylko umiecie najlepiej, ale kondycja róż pozostawia wiele do życzenia? Prawdopodobnie potrzeba im doładowania, a najlepszym będzie domowy nawóz z 3 tanich składników. Wszystko macie w swoich kuchniach, a samo przygotowanie trwa tylko chwilę. Zobaczcie, jak zrobić naturalną odżywkę krok po kroku.

Prosty sposób na domowy nawóz do róż

Kiedy i czym nawozić róże, aby odwdzięczyły się wysypem pięknych kwiatów? Drogie specyfiki ze sklepów ogrodniczych nie będą potrzebne. Wystarczy udać się do kuchni i wykorzystać 1 marchewkę, 4 ząbki czosnku i trochę wody. Takie trio dostarczy roślinom wszystkich potrzebnych składników, takich jak azot, fosfor, bor, magnez, potas i mangan. Co więcej, silny aromat czosnku dodatkowo zadziała odstraszająco na szkodniki, więc nie będziecie musieli z nimi walczyć w tym roku.

Jak zrobić nawóz do róż z tych kuchennych produktów? To dziecinnie proste. Nasze warzywa wrzucamy do blendera, zalewamy wodą i miksujemy na gładką papkę. Następnie przecedzamy powstałą mieszankę przez sito lub gazę i przelewamy gotowy płyn do konewki, lub butelki.

Jak stosować domowy nawóz do róż?

Tak przygotowaną odżywkę wlewamy prosto do gleby, najlepiej raz w miesiącu. Korzyści będą podwójne, gdyż mieszanka nie tylko odżywi kwiaty i przyspieszy ich kwitnienie, ale również ochroni je przed mszycami

Co ciekawe, taka odżywka sprawdzi się nie tylko do róż, ale również do wielu innych popularnych roślin z naszych ogródków. Z powodzeniem możemy nią podlewać również hortensje, pelargonie i lilie, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko pędzić do kuchni i szykować tę prostą miksturę.