Kampania RoślinnieJemy ma na celu wprowadzenie dań kuchni wegańskiej do jak największej liczby restauracji na terenie całego kraju.

Zmień razem z nami menu polskich restauracji. Chcemy, aby w lokalach gastronomicznych pojawiało się jak najwięcej dań roślinnych. Restauracje, które wezmą udział w naszej akcji zyskają dodatkową promocję w Internecie, na stronie owtarteklatki.pl, www.slowlyveggie.pl, pojawią się na naszej mobilnej mapie i otrzymają specjalną ofertę prenumeraty magazynu dla swoich gości. 

Dla Restauratorów

Oferując dania, które mogą przypaść do gustu klientom zainteresowanym kuchnią roślinną, warto wybrać takie propozycje, które zostaną zaakceptowane przez wszystkich. Taki warunek spełniają posiłki całkowicie roślinne (wegańskie). Dobrze przyrządzone i smaczne dania roślinne to propozycja, która nie wyklucza żadnej grupy coraz bardziej wybrednych klientów. To propozycja dla wszystkich.

Dołącz do akcji RoślinnieJemy Stowarzyszenia Otwarte Klatki i magazynu Slowly Veggie. Stwórz razem z nami Wege Mapę Polski. Prowadzisz taką restaurację? A może masz lokal gastronomiczny, który chce być vege-friendly i otrzymywać w zamian wiele dodatkowych profitów, m.in. specjalną ofertę prenumeraty dla ciebie i gości twojej restauracji. Napisz do koordynatorki: marta.kasprowicz@otwarteklatki.pl​. 

Dla wolontariuszy

Pracując z restauracjami na rzecz włączenia do menu większej liczby opcji wegańskich, możemy wpłynąć na życie ogromnej rzeszy ludzi. Coraz większa liczba restauracji serwujących dania roślinne może nie tylko ukazać weganizm jako przystępniejszy, ale też wpłynąć na producentów żywności i przekonać ich do wprowadzenia na rynek większej ilości gotowych produktów roślinnych. Kampania rozszerza się na całą Polskę! Póki co roślinnie jemy w tych miastach:

  • Bydgoszcz,
  • Gdańsk,
  • Katowice,
  • Kraków,
  • Lublin,
  • Łódź,
  • Poznań,
  • Szczecin,
  • Warszawa,
  • Wrocław.

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem fundacji Otwarte Klatki i wspierać akcję RoślinnieJemy, zgłoś się do koordynatorki: marta.kasprowicz@otwarteklatki.pl

Wege Mapa Polski

Wege Mapa Polski to lista miejsc, w których możecie zjeść smacznie i wegetariańsko lub wegańsko. Znajdziecie na niej adresy, strony internetowe i kontakt do miejsc polecanych przez redakcję Slowly Veggie i fundację Otwarte Klatki.

Twojej ulubionej wege restauracji nie ma na naszej mapie? A może jesteś restauratorem i chciałbyś się na niej znaleźć? Piszcie do nas! sv@burdamedia.pl.

Kampania RoślinnieJemy nie jest kampanią wegańską. Jest kampanią roślinną. Mówienie o daniach wegańskich ogranicza liczbę ludzi zainteresowanych wybraniem takiej opcji. Często wydaje im się, że danie oznaczone jako wegańskie jest przeznaczone tylko dla wegan i przez to nie zwracają na nie uwagi. Nic bardziej mylnego! Taki sposób żywienia zyskuje popularność zarówno wśród osób młodych, jak i starszych. Powodów jest wiele: od troski o swoje zdrowie po empatię wobec zwierząt i chęć prowadzenia ekologicznego trybu życia.