Kiedy za oknem robi się coraz cieplej, a dni stają się dłuższe, od razu nabieramy ochoty na przebywanie na świeżym powietrzu. Nie od dziś wiadomo, że pod chmurką nabieramy apetytu, a każdy posiłek smakuje lepiej, dlatego w sezonie letnim tak często organizujemy przyjęcia w ogrodzie. Oto garść praktycznych porad, które pomogą Wam urządzić udane garden party krok po kroku!

Krok 1. Zadbaj o klimat

Udane przyjęcie to przede wszystkim zadowoleni goście i dobra zabawa, ale początkiem każdej wielogodzinnej imprezy do rana jest przytulne miejsce. Świeże powietrze i otoczenie roślin jest już samo w sobie wspaniałą aurą, ale niewielkim kosztem możemy uczynić nasz ogród jeszcze bardziej klimatycznym. Wystarczy kilka świeczek, pochodni, latarenek lub rozciągnięty nad głowami sznur lampionów, aby każde podwórko zamieniło się w magiczne miejsce. Innym estetycznym, a zarazem przydatnym gadżetem jest parasol ogrodowy, który nie tylko ozdobi przestrzeń, ale przede wszystkim uchroni nas przed słońcem, jak i deszczem.

Krok 2. Przygotuj wygodne miejsce

Innym, równie ważnym elementem wielogodzinnej imprezy są wygodne meble ogrodowe, które pomieszczą wszystkich naszych znajomych i zapewnią im wygodę i komfort. Mnogość wzorów i kolorów pozwala wybrać coś do każdego stylu i na każdy budżet. Możemy postawić na komplety wykonane z drewna, rattanu lub aluminium. Jeśli nie dysponujemy dużą ilością miejsca, najlepiej będzie zdecydować się na wariant rozkładany, który z łatwością przechowamy poza sezonem. Mając wygodne krzesła oraz odpowiedni stół, wystarczy już tylko zasłać obrus i rozstawić zastawę, a następnie czekać na przyjście gości. 

Krok 3. Nakryj do stołu

Przyjęcia na powietrzu już dawno przestały kojarzyć się z jednorazowym obrusem, plastikowymi sztućcami i papierowymi kubeczkami. Planując garden party, wyeksponujmy na stole piękną zastawę i szkło, dzięki którym impreza nabierze jeszcze przyjemniejszej aury. W zależności od planowanego jadłospisu przygotujmy odpowiedni zestaw sztućców i talerzy, a także serwetki. Obowiązkowym elementem będą także szklanki i dzbanek lub karafka, a w przypadku dłuższej imprezy również kieliszki. Gwarantujemy, że przy tak pięknie zastawionym stole każde, nawet najzwyklejsze spotkanie nabiera wyjątkowego charakteru, a spędzony wspólnie czas staje się wyjątkowy! 

Krok 4. Garden party menu

Menu na grilla czy przyjęcie w ogrodzie musi być nie tylko pyszne, ale i dobrze przemyślane. Pamiętajmy więc, aby przygotować potrawy, które mogą stać długo na podwórku bez lodówki. Na takich przyjęciach zwykle serwujemy dania z rusztu, ale równie dobrze sprawdzają się przekąski na zimno, różnego rodzaju sałatki czy chłodnik. Kiedy przebywamy na słońcu, musimy przyłożyć także szczególną uwagę do napojów. Żadna impreza pod chmurką nie obędzie się bez gaszącej pragnienie lemoniady, owocowego koktajlu czy kolorowych drinków. 

Szykujcie się na sezon letni i już teraz zaplanujcie udane garden party. Wszystkie powyższe wskazówki pozwolą cieszyć się imprezą pod chmurką wygodnie, spokojnie i pysznie!