Wybór prezentu idealnego na dzień matki nie jest łatwy. Rodzicielka podpytywana o to, co chciałaby dostać, nierzadko odpowiada, że już wszystko ma i niczego konkretnego nie potrzebuje. Tu czas na naszą kreatywność! Przyda się znajomość przyzwyczajeń i ulubionych chwil w życiu naszej mamy. Samodzielnie przygotowany wypiek (zobacz: najlepsze ciasta na dzień mamy) i wybrany z wyprzedzeniem prezent specjalnie dla mamy - taki zestaw to strzał w 10! Pomysły na prezenty dla mamy ma w swojej ofercie Empik Foto. To nie tylko propozycje na uwiecznienie wspólnych chwil w albumach, ale także pojemne i wygodne torby bawełniane, praktyczne przepiśniki i kalendarze z możliwością zamówienia od bieżącego miesiąca.

Przepiśnik - najlepsze receptury mamy

Na hasła "zupa pomidorowa jak u mamy" czy "najlepsze naleśniki od mamy" niejednemu z nas przychodzi ślinka na język. Bo właśnie każda mama ma swój sposób nawet na klasyczne dania. Nie mówiąc już o przepisach na specjalności w konkretnych kuchniach. Warto zachować te wskazówki i podpowiedzi na dłużej, a do tego przyda się przepiśnik na najlepsze przepisy. Na 30 stronach umieścić można wszystkie rodzinne, sekretne porady, jak ugotować pyszny obiad czy upiec apetyczne ciasto, które kochają wszyscy członkowie rodziny. Dla mamy to także możliwość wpisywania listy dań, które chce dopiero przetestować. Drewniany przepiśnik z grawerem to zdecydowanie jeden z pewniaków, jeśli chodzi o prezent dla mam, które lubią gotować.


fot. mat. prasowe

Bawełniana torba na zakupy

Mama i sprawunki - to od dekad połączenie, które znamy w każdym polskim domu. I która z mam nie pamięta pytania od dziecka przed wyjściem do sklepu "a kupisz mi coś dobrego?". Aby zmieściły się w niej wszystkie rzeczy z listy i to "coś dobrego", w dobie bycia eko i zerowaste najlepszym wyborem na zakupy będzie bawełniana, pojemna torba. Takie akcesorium może być ponadto modnym dodatkiem i zawierać hasło, z którego będzie dumna każda mama. Możesz stworzyć własny projekt, wykorzystując dowolne elementy, by spersonalizować swój szablon. Torba odpowiednio czyszczona posłuży na dłużej, więc to zdecydowanie trafiony praktyczny upominek!


fot. mat. prasowe

Kalendarz dla zorganizowanej mamy

Każda mama wykazuje wyjątkowe zdolności do zarządzania czasem - ma się niejednokrotnie wrażenie, że jej doba ma 48 godzin lub że mama umie cofać czas. Jednak nawet mistrzom w domu przyda się praktyczne wsparcie w postaci wygodnego kalendarza. Nie umkną wtedy żadne ważne daty (tak, tak, wpisuje się w to nie tylko pieczenie tortu urodzinowego, ale wywiadówka w szkole czy wizyty u dentysty też ;)), a w ofercie Empik Foto możemy zamówić kalendarz, który rozpoczyna się z od dowolnego miesiąca – czy to będzie styczeń, wrzesień, a może miesiąc Twoich urodzin – to wszystko zależy wyłącznie od Ciebie.


fot. mat. prasowe

Dzień mamy - warto pamiętać!

Powyższe propozycje to pomysły na prezent na dzień mamy, który nie jest kupioną na szybko bombonierką z czekoladkami. Szczególnie na 26 maja, czyli święto wszystkich mam w Polsce, warto z wyprzedzeniem obmyśleć i zamówić prezent, który będzie mieć jeden mocny przekaz: "Kocham Cię mamo, pamiętam o Tobie". Niech ten czas, który przeznaczymy na wybór upominku dopasowanego do charakteru i potrzeb naszej mamy, będzie naszym wyznaniem miłości, bo to często przychodzi najtrudniej.

Artykuł powstał we współpracy z marką Empik Foto.