Wydawać by się mogło, że 30 złotych to nie duże pieniądze, jeśli chodzi o kupno prezentu. Jednak często liczy się pomysł, a nawet skromna rzecz dana z sympatii będzie dowodem pamięci. Przedświąteczny czas to swoisty trening uważności na potrzeby i marzenia obdarowywanego.

 

Rzeczy nie do końca materiale

Wyobraźmy sobie, że obdarowywany wcale nie marzy o konkretnej rzeczy materialnej. Bardziej chciałby zobaczyć nowy film albo pójść na obiad do ulubionej restauracji. Jako pomocnicy świętego Mikołaja możemy kupić bilet na seans albo zorganizować go w domu. Szczególnie pomocne, gdy znamy gust filmowy. Przy wyborze prezentu jakim jest wyjście do lokalu, może być odrobinę trudniej. Na przykład trzeba z góry ustalić szczegóły z pracownikami, wykupić kawę i ciasto, a dla obdarowanego dać własnoręcznie zrobiony karnet do wykorzystania np.: do końca grudnia albo z konkretną datą.

 

Książki kulinarne

Książka kulinarna to zawsze dobre rozwiązanie dla smakoszy. Warto popatrzeć na przedświąteczne okazje, a także na starsze pozycje wydawnicze. Po pewnym czasie cena maleje o nawet o połowę, a to zdecydowanie jest przyjazne dla naszych portfeli. Warto wcześniej wybadać, które książki są już w posiadaniu osoby, której dajemy prezent lub jaki rodzaj jest jego ulubionym. Do książki warto dodać herbatę, która towarzyszyć będzie podczas lektury.

 

Smaczne prezenty

Tanim prezentem, który podbija serca i żołądki są słodycze wykonane własnoręcznie. Szeroki wachlarz możliwości możemy dopasować do gustów osoby, którą obdarowujemy. Smaczne prezenty mogą być ciasteczkami zapakowanymi w świąteczne pudełka i ozdobionymi dekoracjami, ale mogą to być również sypkie składniki umieszczone w słoiku z dołączonym przepisem. Jeżeli nie czujecie się w kuchni jak ryba w wodzie, możecie użyć kupionych słodyczy i przepakować je w ładne okolicznościowe opakowanie nadając im osobistego sznytu. Podpowiadamy, że mieszanka kakao i pianek marshmallows zapakowanych w celofanowy rożek przewiązany czerwoną wstążką z pewnością będzie miał swoich miłośników.