Wydawać by się mogło, że 30 złotych to nie duże pieniądze, jeśli chodzi o kupno prezentu. Jednak często liczy się pomysł. Nawet skromna rzecz dana z sympatii będzie dowodem pamięci. Przedświąteczny czas to swoisty trening uważności na potrzeby i marzenia obdarowywanego. Oto 5 pomysłów na prezenty świąteczne dla lubiących kulinarne upominki.

Książki kulinarne

Książka kulinarna to zawsze dobre rozwiązanie dla smakoszy. Warto popatrzeć na przedświąteczne okazje, a także na starsze pozycje wydawnicze. Po pewnym czasie cena maleje o nawet o połowę, a to zdecydowanie jest przyjazne dla naszych portfeli. Warto wcześniej wybadać, które książki są już w posiadaniu osoby, której dajemy prezent lub jaki rodzaj jest jego ulubionym. Do książki warto dodać herbatę, która towarzyszyć będzie podczas lektury.

Akcesoria kuchenne

Jeżeli wiecie, że wybrana przez was osoba uwielbia piec, to proponujemy zapakować jako prezent urocze akcesoria do ciastek. Mogą to być foremki wykrawające bałwana, śnieżki i choinki albo  stemple na ciastka, które nadadzą odświętnego wyglądu. Dla osób stroniących od słodkości można nabyć minutnik w kształcie piernikowego ludzika lub ceramiczną podstawkę w kształcie rękawicy. Warto też sięgnąć po wyjątkowe solniczki i pieprzniczki, które wyglądają jak szyszki lub gwiazdki.

Herbata lub kawa

Herbata lub kawa jest zawsze dobrym pomysłem. Obecnie można wybierać spośród wielu rodzajów ziarna kawy, sposobów palenia i sposobu parzenia. Dla miłośników herbaty można pokusić się o różne rodzaje liści np.: herbatę czarną, herbatę zieloną czy herbatę białą. Do tego  upominku warto wybrać ładną filiżankę lub zabawny kubek, który wywoła uśmiech na twarzy. 

Smaczne prezenty

Tanim prezentem, który podbija serca i żołądki są własnoręcznie wykonane  słodycze. Szeroki wachlarz możliwości możemy dopasować do gustu osoby, którą obdarowujemy. Smaczne prezenty mogą być ciasteczkami zapakowanymi w świąteczne pudełka i ozdobionymi dekoracjami. Świetnie sprawdzą się kokosanki lub koperty drożdżowe z marmoladą. Jako prezent mogą to być również sypkie składniki umieszczone w słoiku z dołączonym przepisem. Jeżeli nie czujecie się w kuchni jak ryba w wodzie, możecie użyć kupionych słodyczy i przepakować je w ładne okolicznościowe opakowanie nadając im osobistego sznytu. Podpowiadamy, że mieszanka kakao i pianek marshmallows zapakowanych w celofanowy rożek przewiązany czerwoną wstążką z pewnością będzie miała swoich miłośników. 

Rzeczy nie do końca materialne

Wyobraźmy sobie, że obdarowywany wcale nie marzy o konkretnej rzeczy materialnej. Bardziej chciałby zobaczyć nowy film albo pójść na obiad do ulubionej restauracji. Jako pomocnicy świętego Mikołaja możemy kupić bilet na seans (także online) i zorganizować go w domu. Szczególnie pomocna będzie znajomość gustu filmowego danej osoby. Przy wyborze prezentu jakim jest wyjście do lokalu, może być odrobinę trudniej. Na przykład trzeba z góry ustalić szczegóły z pracownikami, wykupić kawę i ciasto, a dla obdarowanego dać własnoręcznie zrobiony karnet do wykorzystania np.: do końca grudnia albo z konkretną datą. Można również wykupić opcję dostawy słodkości bezpośrednio do domu.