Gadżet to rzecz, która na ogół nie jest koniecznie potrzeba, ale swoim wyglądem może wprawiać w dobry humoru albo przez specjalną funkcję potrafi ułatwić pracę w kuchni. Akcesoria kuchenne można podzielić na te, które ułatwiają gotowanie (obieraczki do warzyw), są estetycznie (półka na wino albo elegancko wyglądający ekspres do kawy) oraz są przy tym praktycznie przykładowo mandoliny do warzyw.

 

Zioła do doniczki

Świeże zioła można uprawiać w domu przez cały rok. W sklepach są dostępne cały czas. Możecie samemu przygotować zestaw małego ogrodnika albo kupić jedną z propozycji dostępnych na rynku. Naszą uwagę przykuły w szczególności kapsułki z nasionami poziomki, chili i mięty pieprzowej. Zasada działania jest podobna do kapsułek kawowych stosowanych w ekspresach. Zioła do uprawy w wersji instant to propozycja dla zapracowanych osób, które chcą cieszyć się np. świeżą bazylią albo świeżymi pomidorkami koktajlowymi. Dzięki ziołom w kapsułkach osiągniecie wymarzony efekt, bez wielkiego wysiłku. Nie potrzebne będzie nawożenie, pielenie oraz pamiętanie o podlewaniu. Dzięki temu gadżetowi w prosty sposób będziecie mieli zieloną dekorację na ulubionych daniach.

 

 

Lepsza organizacja w kuchni i coś dla dzieci

Jeżeli wciąż trudno okiełznać wam bałagan w kuchni, albo znacie osobę, która lubi mieć wszystko w porządku to estetyczny organizer może być waszym wyborem. Dzięki niemu poukładacie wszystko zgodnie z przeznaczeniem i rodzajem. W wersji tekturowej będziecie bardziej ekologiczni niż przy organizerach wykonanych z plastiku. Dla młodszych dzieci idealnym prezentem stanie się talerzyk z zabawną rysunkową postacią. Patent, który stanowi o wyjątkowości talerza to antypoślizgowość. Dzięki temu już nawet największy niejadek nie zrzuci tak łatwo podanego posiłku.

 

Gadżety codziennego użytku

Najlepsze gadżety kuchenne to takie, które wykorzystujemy na co dzień i możemy nawet nosić razem z sobą, w plecaku lub torebce. Takim przykładem jest butelka na wodę i zimne napoje, która zapewni wysoką szczelność i sprawi, że napój będzie zimny do 2 godzin. Dodatkowym plusem jest zabawny wygląd gadżetu. Na rynku są butelki podobne do królików, w których uchwyty wyglądają jak królicze uszy. Żywa kolorystyka, rozchmurzy nawet najbardziej ponury nastrój. Innym codziennym gadżetem są drewniane podstawki do podawania jajek ugotowanych na miękko. Ten prezent sprawdzi się dla osób ceniących naturalne materiały i rustykalny styl. Elegancko będą się prezentować szklane dozowniki na oliwę i ocet. Drewniana podstawa i korek dozowników dodaje im wysmakowanego wyglądu. Dodatkowo będą także praktycznym prezentem, który można podawać do domowo wypieczonej pizzy.