Co warto wziąć pod uwagę, zastanawiając się, jaki prezent na dzień babci i dziadka można kupić na ich święto? Poniżej znajdziecie propozycje zarówno kulinarne - do przygotowania w kuchni, jak i pomysły materialne z gadżetami do kuchni i jadalni.

Dzień babci i dziadka – prezenty od serca

Zazwyczaj to wnuki spełniają swoje kulinarne marzenia w trakcie wizyty u dziadków. Może tym razem, na dzień babci i dziadka prezenty możemy zrobić własnoręcznie i przygotować je w kuchni? Upieczony samodzielnie tort w kształcie serca na pewno zrobi wrażenie i żaden dziadek czy babcia nie odmówią spróbowania. Takie serce na dzień babci i dziadka z pewnością zostanie docenione za pomysłowość i wkład pracy. Z kolei pizza w kształcie serca – najlepiej z ulubionymi dodatkami babci lub dziadka – będzie pomysłem na wspólny obiad w ich święto. Możemy też postawić na klasyki i to najlepsze - wybrać ciasto drożdżowe przepis babci i upiec samodzielnie! Z pewnością takie jadalne, oryginalne prezenty na dzień babci i dziadka rozczulą dziadków. Do takiego ciasta może sprawdzić się też piękna patera – od razu zaserwujecie swoje dzieło!

Upominki na dzień babci i dziadka – konkretne produkty

Jeśli nie macie pewności, czy kulinarny prezent na dzień babci i dziadka to dobry wybór, postawcie na propozycje ze sklepu. Powinny być wyrazem pamięci i miłości do seniorów waszej rodziny. Zarówno dla kawoszy, jak i wielbicieli dobrej herbaty, świetnym wyborem będzie zestaw kubków. Dedykowane z napisem „babcia” i „dziadek”, z których z pewnością będą raczyć się ulubionym napojem to jeden z wyborów. Inna propozycja to kubki uniwersalne – dopasowane do kuchni czy ulubionych kolorów obdarowanych.

Prezent na dzień babci i dziadka może też nawiązywać do wspólnych spotkań przy stole. I tu jak znalazł może przydać się… nowy obrus! Dziadkowie z pewnością docenią gest, że celebrowanie posiłków w gronie rodziny w wyjątkowej oprawie jest dla nas równie ważne jak dla nich, przedstawicieli starszego pokolenia.

Oryginalne prezenty na dzień babci i dziadka

Sentymentalne, przemyślane i spersonalizowane prezenty na dzień babci i dziadka to wybory, które w większości przypadków okażą się strzałem w dziesiątkę. Możemy wybrać najlepsze rodzinne zdjęcia i wraz z ramką lub ramkami podarować je babci lub dziadkowi. Inna dekoracja od serca, która podkreśli wagę daty dnia babci i dziadka to personalizowany plakat na ścianę. Niezależnie od tego, jaki prezent na dzień babci i dziadka wybierzemy, pamiętajmy, że to nasza obecność i pamięć nierzadko mogą być traktowane jako najlepszy upominek dla babci i upominek dla dziadka.