Postawy i nawyki żywieniowe dorosłych kształtują również te, które przyjmują dzieci. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat przyzwyczajać i namawiać dzieci do jedzenia owoców i warzyw. Najbardziej uniwersalną owocową przekąską jest jabłko. Należy wybrać tylko odpowiednią odmianę, tak aby móc trafić w nawet najbardziej wymagające gusta najmłodszych.

Jabłka Grójeckie polecają szczególnie trzy odmiany. Najlepszą surową przekąską będzie Shampion. Wasze dzieci pokochają go za słodki smak i piękny aromat. Idealnie komponują się z cynamonem, imbirem i wanilią, co sprawia, że świetnie nadają się do świeżych musów. Jeśli macie ochotę na przekąskę, która będzie towarzyszyć wspólnemu oglądaniu filmów, wybierzcie odmianę Gala, którą w prosty sposób można ususzyć i cieszyć się smakiem naturalnych i zdrowych chipsów jabłkowych. Trzecia propozycja to Golden Delicious z których można przygotować pyszne soki, kompoty i oczywiście tradycyjną domową szarlotkę.

Jabłka Grójeckie z Chronionym Oznaczeniem Geograficznym (ChOG) to owoce klasy premium. Spełniają najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa żywności. Są więc to owoce bezpieczne i zdrowe, stworzone wprost dla dzieci.

Źródło: http://www.polskiesuperowoce.pl/141869-owoce-maja-2021