W czasach, gdy robimy coraz rzadziej, ale za to coraz większe zakupy spożywcze, szczególne znaczenie ma to, by produkty dobrze przechowywać. Jeśli nie chcecie, żeby warzywa i owoce szybko się psuły i po krótkim czasie gniły na kuchennym blacie czy w lodówce, powinniście się upewnić, że robicie wszystko, aby przedłużyć świeżość ulubionych sałat, marchwi, pietruszek czy innych jarzyn oraz fruktów. Szczególnie źle wpływa na nie wilgoć panująca w lodówce. Oto niecodzienny sposób na to, by ją zniwelować. 

Dlaczego warzywa i owoce szybko gniją w lodówce? 

Przyniesione ze sklepu produkty odruchowo wstawiamy do lodówki, tymczasem po pierwsze, nie wszystkie owoce i warzywa lubią chłód, a po drugie – nawet te, które wolą niskie temperatury, potrzebują jeszcze innych sprzyjających utrzymaniu świeżości warunków. Nie wkładajcie do lodówki m.in. pomidorów, które w chłodzie tracą smak czy ziemniaków. Jednak koniecznie niech tam zostaną umieszczone np. warzywa liściaste. Jednak z zachowaniem ważnej zasady. 

Co pomaga zmniejszyć wilgoć w lodówce? 

Jeżeli chcesz, aby przechowywane w lodówce warzywa nie psuły się szybko, za to były przez długi czas świeże, umieść w pojemniku z nimi lub szufladzie miseczkę z solą. Sól świetnie wchłania nadmiar wilgoci w powietrzu. Utrzymując produkty we względnej suchości, zabezpieczy je przed szybkim gniciem. Kiedy zobaczysz, że sól sprawia wrażenie mokrej, po prostu ją wymień na świeżą.