MasterChef Junior 5 zbliża się wielkimi krokami. Program zdobył dużą popularność widzów, którzy z zapartym tchem oglądają popisy kulinarne dzieci. Pierwsza edycja programu została wyemitowana w 2016 roku., 4 lata po premierze MasterChefa skierowanego do osób dorosłych.

MasterChef Junior 5 – w programie goście specjalni i wyjątkowe zadania

MasterChef Junior 5 będzie obfitował w wiele ciekawych zadań dla uczestników. W programie biorą udział mali pasjonaci gotowania w wieku od 8 do 13 lat. Jury, które oceni ich dania, znamy dobrze – w piątej edycji ponownie będą to Michel Moran, Anna Starmach oraz Mateusz Gessler.

Gościem specjalnym tej edycji będzie Wojciech Modest Amaro. Uczestnicy dowiedzą się od niego, jak przygotować tatar z troci z sufletem dyniowym i dressingiem z rokitnika. Amaro był pierwszym polskim szefem kuchni, któremu udało się zdobyć (i utrzymać do dzisiaj!) gwiazdkę Przewodnika Michelin dla swojej restauracji. W Atelier Amaro szef kuchni kieruje się zasadami lokalności i sezonowości, proponując nowatorską interpretację kuchni polskiej.

Sprawdź również: Grzesiek Zawierucha w kuchni – MasterChef o kulinarnych inspiracjach

MasterChef Junior 5 podobnie jak w poprzednich edycjach programu zapowiada się niezwykle ekscytująco. Jurorka Anna Starmach opublikowała na swoim Instagramie zdjęcia z planu, na których przebrana jest za upiora, Michel Moran pojawia się w stroju Draculi, a całe studio nagraniowe spowija pajęczyna – być może więc oznacza to, że uczestnicy będą przygotowywać dania rodem z horroru? Na innych zdjęciach z kolei, jurorzy przebrani są za jaskiniowców – szykują się potrawy inspirowane prehistorią!

W menu MasterChefa pojawią się też torty. Specjalne szkolenia z gotowania dla uczestników poprowadzi Michel Moran, który pokaże jak przygotować pyszną ośmiornicę oraz Ania Starmach, która skupi się na eklerkach. Czeka nas również bitwa na makaron. Uczestnicy wybiorą się w podróż na Śląsk i odwiedzą restaurację Śląska Prohibicja Magdy Nowaczewskiej, zwyciężczyni piątej edycji MasterChefa.

MasterChef Junior 5 – kiedy nowa edycja?

Do tej pory, w poprzednich czterech edycjach, tytuł MasterChefa Juniora zdobyli Natalia Paździor, Julia Cymbaluk, Bartosz Kwiecień i Paulina Foremny. Kto zostanie nowym MasterChefem Juniorem w tym roku? Tego dowiemy się już niebawem. Zdjęcia do MasterChefa Juniora 5 ruszyły w grudniu, a nową edycję programu TVN wyemituje wiosną.

Zobacz też: Paulina Foremny i smaki, które nosimy w sobie od dziecka