Kuszą dojrzałymi pomidorami i złocistymi bułeczkami - konta na Instagramie poświęcone kuchni włoskiej są takie apetyczne! Inspiracje do gotowania we własnej kuchni można czerpać garściami. Na te konta zaglądamy najczęściej, sprawdźcie sami!

#1 @pinabresciani

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Focaccia!! It’s probably one of my favorite things in the world. Pizza dough topped with good olive oil, rosemary and salt It’s Italian simplicity at its finest Best if eaten fresh out of the oven, not to mention what it will make your kitchen smell like You know where to find the recipe! • • • • • • #foodstyling #cuisinesworld #mycommontable #makeitdelicious #lifeandthyme #cookcl #heresmyfood #fbcigers #eatprettythings #foodwinewomen #shareyourtable #eatgood #epicurious #heresmyfood #foodphotography #foodtographyschool #wholefoods #tastingtable #foodgawker #yahoofood #foodblogeats #feedfeed #food4thought #f52grams #TOHfoodie #focaccia #italianfood #pranzoitaliano

Post udostępniony przez Pina | Italian Food Blogger (@pinabresciani) Mar 6, 2019 o 8:09 PST

Pina gotuje po włosku, ale w sposób zupełnie nie oczywisty. Oprócz klasyków takich jak focaccia czy ragu, znajdziecie tu wiele przepisów z nowoczesnym twistem. Zdjęcie są piękne i minimalistyczne, co przy rozbuchanej włoskiej kuchni nie jest wcale takie łatwe. Na niektóre z nich wystarczy tylko spojrzeć - ochota na pobiegnięcie do kuchni i przygotowanie czegoś podobnego pojawia się natychmiastowo!

Zobacz też: pomysł na tagliatelle

#2 @italianfoodforever

Nazwa tego profilu mówi sama za siebie - włoskie jedzenie rządzi! Autorka zdjęć kocha kuchnię włoską nieprzerwanie od niemal 50 lat, a miłość tę bardzo dobrze widać na fotografiach. Gotuje prosto i sezonowo, a inspiruje ją m.in. kuchnia Umbrii i okolic. Zajrzyjcie tez na bloga o tej samej nazwie - tam znajdziecie szczegółowe przepisy na pyszne dania.

#3 @anitalianinmykitchen

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yum! I can’t wait to eat these creamy homemade baked cannoli!

Post udostępniony przez Rosemary Molloy (@anitalianinmykitchen) Lip 16, 2018 o 7:06 PDT

Rosemary pochodzi z Kanady, ale poślubiła Włocha. Kuchnia włoska stała się nieodłączną częścią jej życia. Na Instagramie zobaczycie mnóstwo jej wspaniałych zdjęć włoskich ciast i ciasteczek. Ułożone w kruche stosiki posypane cukrem pudrem, albo pokrojone na równe kawałki, słodkości dopiero co wyjęte z pieca i czekające aż ktoś je schrupie - mniam!

#4 @memorie_di_angelina

 

Blog Memorie di Angelina i profil na Instagramie o takiej samej nazwie są prowadzone pod hasłem "Easy. Authentic. Italian". I dokładnie to tutaj znajdziecie. Pasta alla genovese czy frittelle to tylko niektóre z włoskich klasyków przywołane na profilu. Można się zachwycić i zamarzyć o włoskich wakacjach - w końcu Instagram mimo wszystko nam ich nie zastąpi.

#5 @krakowskimakaroniarz

Jest i akcent polski! Nasz ulubiony Makaroniarz, czyli Bartek Kieżun. Bartek Włochami pasjonuje się od dawna, a swoją pasję przekuwa w fantastyczne przepisy. Oprócz apetycznych zdjęć włoskich specjałów, jest tu sporo fotografii włoskich miast. Ostatnio Bartek podróżuje też do Portugalii pracując nad drugą książką - dzięki niemu też mamy to w planach!

Nasz wywiad z Bartkiem Kieżunem znajdziecie tutaj: Czysta włoska rozkosz – wywiad z Bartkiem Kieżunem

Polecamy: durum mąka i makaron pod lupą