Macie smykałkę do szycia, a może dopiero chcecie się zapoznać z igłą i nitką? „Magia szycia. 40 projektów z wykrojami na każdą okazję” wydawnictwa Słowne będzie wspaniałym źródłem pomysłów i porad nie tylko dla nowicjuszy. Wewnątrz znajdziecie szeroki wybór instrukcji szycia akcesoriów oraz przykłady na proste w wykonaniu stroje, którym sprostają nawet początkujący pasjonaci szycia. Publikacja wyróżnia się na tle innych książek precyzyjnie ujętymi krokami wykonania, dokładnie rozpisanymi przyborami i praktycznymi podpowiedziami. Publikacja ma poręczny format, który z łatwością zmieścicie w domowej biblioteczce, a wysokiej jakości papier w atrakcyjny sposób odzwierciedla przykładowe akcesoria.
 

Szczególnie cenny jest ostatni rozdział wypełniony podstawowymi poradami. Właśnie tam znajdziecie rozpisane podstawowe przybory, przewodnik po materiałach, podpowiedzi dotyczące odrysowywania wykroju, najważniejsze pojęcia związane z krojeniem oraz szczegółowe omówienie stopek i igieł do maszyny.

Magia szycia – gadżety do kuchni i jadalni

Lektura tego poradnika zachęca do rękodzieła. Dla osób zafascynowanych kulinariami mamy aż 5 przykładów wykrojów, które można wykorzystać podczas zakupów spożywczych, gotowania i serwowania posiłków. Warto zacząć przygodę z szyciem od prostej instrukcji dotyczącej rękawicy kuchennej (s.35). Przygotowując sobie lub bliskim drugie śniadanie, ciekawym akcesorium będzie własnoręcznie przygotowana śniadaniówka z bawełnianej tkaniny (s.41). Idąc na zakupy, sięgnijcie po własnoręcznie uszytą torbę z praktycznymi przegródkami (s.51), które zmieszczą np.: notes z listą zakupów. Nam szczególnie wpadła w oko składana torba zakupowa (s.67), która bez problemu zmieści się w kieszeni. Na koniec, gdy już przyrządzicie ulubione dania i chcecie podać zaproszonym gościom, możecie pochwalić się samodzielnie uszytym zdobionym bieżnikiem (s.17). Dzięki zastosowaniu różnorodnych ściegów i wyjątkowych materiałów prosty obrus będzie zachwycał wyglądem.

Magia szycia – własnoręczne prezenty

Warto pamiętać, że książka „Magia szycia” będzie kopalnią inspiracji na własnoręcznie wykonane prezenty. Każdy z tych gadżetów kulinarnych może ucieszyć wytrawnych smakoszy albo stawiających pierwsze kroki podczas gotowania. Sama książka będzie inspirować miłośników krawiectwa do nowych projektów i będzie prowokować do nowych działań.
Zatem jeżeli szukacie nowego hobby albo chcecie odkurzyć dawne umiejętności, to ta lektura będzie stanowiła do tego znakomitą okazję. A dzięki wskazówkom od profesjonalistów żaden szablon nie będzie wam straszny. A satysfakcja gwarantowana!